18.11.2019

Nest Bank szerzy dobre praktyki ZPF w sieci franczyzowej

W 2018 roku Nest Bank dołączył do Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Bank nie tylko jest członkiem Związku, ale także przestrzega Zasad Dobrych Praktyk w swojej bieżącej działalności. W listopadzie 2019 roku, jako pierwszy franczyzodawca w Polsce, rozpoczął  realizację programu wdrożenia Zasad Dobrych Praktyk ZPF w swojej sieci franczyzowej. 

Misją Związku Przedsiębiorstw Finansowych jest wyznaczanie wysokich standardów współpracy na polskim rynku finansowym oraz szerzenie wzajemnego szacunku i zasad etycznych w relacjach z klientami oraz kontrahentami. ZPF jest członkiem prestiżowej Rady Rozwoju Rynku Finansowego powołanej przez Ministra Finansów RP oraz EUROFINAS – organizacji samorządowej europejskiego sektora kredytowego, aktywnie włączając się prace bankowej, europejskej platformy EBIC.

Członkowie ZPF zobowiązani są do przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk ZPF – dokumentu, który jest zbiorem etycznych zasad postępowania biznesowego. Nest Bank pomyślnie przeszedł audyt i jest obecnie jedynym franczyzodawcą w Polsce, który wdraża i realizuje Zasady Dobry Praktyk ZPF w swojej sieci franczyzowej.

Podjęte działania Nest Banku w zakresie realizacji programu etycznego ZPF w odniesieniu do franczyzobiorców są godne pochwały, bowiem są przejawem odpowiedzialności za jakość praktyk biznesowych nie tylko we własnej sieci dystrybucji produktów finansowych – powiedział Andrzej Roter, Prezes Zarządu ZPF.

Do najważniejszych Zasad Dobrych Praktyk ZPF, które są realizowane min. przez sieć franczyzową Nest Banku należą:

  1. Kierowanie się w swojej działalności poszanowaniem interesów Klientów i ich praw do ochrony.
  2. Współdziałanie w promowaniu dobrych praktyk rynkowych oraz eliminowaniu zjawisk utrudniających rozwój rynku finansowego, w szczególności działań nieuczciwych, nierzetelnych lub niezgodnych z zasadami
  3. Oferowanie  produktów najlepiej dostosowanych do potrzeb i możliwości Klientów, dbając o ich interes i bezpieczeństwo.

​Więcej informacji na temat celu działania, zasad i sposobu funkcjonowania ZPF znajduje się na stronie internetowej tej organizacji pod adresem: www.zpf.pl. Kodeks Dobrych Praktyk: https://zpf.pl/etyka/zasady-dobrych-praktyk/

Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności