06.07.2021

Nest Bank upraszcza język i popiera Dobre Praktyki prostej komunikacji bankowej ZBP.

Nest Bank od ponad 2 lat konsekwentnie upraszcza język komunikacji z klientami. Bank przyłączył się również do grupy roboczej ds. prostej komunikacji bankowej, która działa przy ZBP i podpisał  deklarację banków w sprawie standardu prostego języka.  

Nest Bank wraz z innymi bankami zrzeszonymi w ramach ZBP przyłączył się do grupy roboczej ds. prostego języka i włączył się w prace nad „Dobrymi praktykami prostej komunikacji bankowej”. Bank podpisał także Deklarację banków w sprawie standardu prostego języka” i w dalszym ciągu uczestniczy w pracach nad doskonaleniem zasad prostej komunikacji bankowej.
 
Nest Bank od ponad 2 lat realizuje działania mające ma celu uproszczenie języka oraz sposobu komunikowania z klientami i tym samym podniesienia standardów obsługi klienta. W 2020 roku bank opracował wewnętrzny Podręcznik prostego pisania, który wyznacza standardy formułowania komunikatów, pism i informacji do klientów.  

W Nest Banku skupiamy się na digitalizacji naszych procesów i dostarczaniu usług dostępnych 100% online. Chcemy, aby nasi klienci mogli samodzielnie załatwić wszystkie bankowe sprawy przez internet. Dlatego od kilku lat pracujemy nie tylko nad usprawnieniem systemów, ale także nad uproszczeniem języka. Prosta i bezpośrednia komunikacja jest kluczem do obsługi klienta w kanałach zdalnych. Nieustannie pracujemy zarówno nad korespondencją do klientów, jak i komunikacją w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Szkolimy naszych pracowników z „prostego języka” i poświęcamy dużo czasu na wypracowanie idealnych komunikatów do klientów.mówi Bartosz Dziendziel, Dyrektor Marketingu w Nest Banku 
Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności