01.07.2021

Wnioski o Dobry Start już dostępne w Nest Banku

Klienci Nest Banku mogą już składać wnioski w programie „Dobry Start” bez wychodzenia z domu, w bankowości internetowej. W tym roku wnioski można składać tylko online, a świadczenie zostanie wypłacane w formie przelewu na wskazane konto.

W programie "Dobry Start" można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów, bez względu na dochód rodziny. 
Wniosek o wypłatę wyprawki można składać online od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Trzysta złotych otrzyma każdy uczeń w wieku do 20 lat (z wyłączeniem uczniów zerówek i przedszkola), a w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24. roku życia. 
W tym roku rodzice lub opiekunowie mogą składać wnioski wyłącznie za pomocą bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wniosek zostanie przekazany do ZUS, który sprawdzi, czy osoba składająca wniosek ma konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli w systemie informatycznym ZUS. Jeśli nie, to ZUS założy osobie wnioskującej taki profil. Potwierdzenie założenia profilu zostanie przesłane na adres e-mail, który został podany we wniosku. 

Jak złożyć wniosek online w Nest Banku? 

W pierwszej kolejności należy przygotować PESEL dziecka oraz adres szkoły, do której będzie uczęszczać dziecko w roku szkolnym 2021/2022. 
Następnie należy się zalogować do bankowości internetowej dostępnej na stronie https://login.nestbank.pl oraz: 
  • Przejść do zakładki „Wnioski i dyspozycje”, do sekcji „e-Urząd” i wypełnić wniosek „Dobry Start 300+”.
  • Potwierdzeniem prawidłowo wypełnionego wniosku jest otrzymanie na adres e-mail Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wysłanego z systemu administracji publicznej.
  • Urzędowe poświadczenie odbioru (UPO) otrzymasz na adres e-mail podany we wniosku. Wiadomość zostanie wysłana z adresu noreply@zus.pl.  
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Nest Banku w zakładce Dobry Start https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/uslugi/program-dobry-start

Rodzinne rozwiązania Nest Banku

Oprócz możliwości złożenia wniosków w programach rządowych "Dobry Start" 300+ i 500+ klienci Nest Banku mogą także korzystać z produktów i funkcjonalności wspierających rodzinny budżet.
Do takich rozwiązań należy moduł Moja Rodzina, znajdujący się w bankowości online Nest Banku. Dzięki niemu rodzice mają prosty podgląd do konta swojego dziecka. Nest Konto Samodzielne dedykowane jest nastolatkom w wieku od 13 do 17 lat i zawiera ciekawe funkcjonalności ułatwiające wprowadzenie dziecka w świat bankowości, jak również wsparcie w nauce oszczędzania oraz racjonalnego dysponowania pieniędzmi.
Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności