10.04.2019

Wystartował nowy serwis internetowy Nest Banku

W październiku 2018 roku Nest Bank wprowadził całkiem nową platformę bankowości elektronicznej. Teraz przyszła kolej na odświeżenie serwisu internetowego. Przejrzysty i intuicyjny serwis ma ułatwić klientom komunikację z bankiem i pełnić rolę wirtualnego przewodnika po rodzinnych produktach Nest Banku.

Nowy serwis to całkowite odświeżenie wizerunku Nest Banku w Internecie. Został on zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego User Experience dla obecnych oraz przyszłych klientów banku – Dążymy do tego, aby być dla naszych klientów opiekuńczym przewodnikiem po świecie finansów. Naszym priorytetem było dostarczenie strony, która będzie dla nich przystępna, prosta i intuicyjna, a tym samym  skutecznie zaprezentuje rodzinną ofertę banku w rzeczywistości internetowej. Dlatego projektując serwis skupialiśmy się na łatwości odnalezienia informacji i intuicyjnej komunikacji wizualnej – mówi Bartosz Dziendziel, Dyrektor Departamentu Marketingu w Nest Banku.


Nie tylko przyjazne UX, ale także zaawansowana technologia

Serwis zbudowany jest w oparciu o Kentico - zaawansowany CMS klasy Enterprise. Został on określony mianem Challenger w kategorii Web Content Management 2018 w Gartner Magic Quadrant. O wyborze rozwiązania opartego na Kentico zdecydowały preferowana przez bank technologia, rozbudowane możliwości zarządzania contentem, łatwość późniejszej rozbudowy serwisu internetowego i jego utrzymania. Ważnym argumentem były także możliwości, jakie Kentico oferuje w zakresie marketingu (m.in. wbudowane moduły analityczne, testów A/B, personalizacji treści, marketing automation). Kentico zostało zintegrowane z wykorzystywanymi w Banku systemem CRM oraz platformą do zarządzania procesami biznesowymi.


Prosta komunikacja i przyjazny design

Nest Bank skupił się nie tylko na unowocześnieniu strony, ale także na poprawie jej warstwy komunikacyjnej. Serwis został podzielony na dwie główne sekcje: finansów konsumenckich (Dla Ciebie i rodziny) oraz finansów firmowych (Dla Twojej firmy). Taki sposób komunikacji ułatwia użytkownikowi poruszanie się po serwisie oraz skraca czas poszukiwania interesujących go produktów. Unikalnym rozwiązaniem jest zakładka Moja Rodzina. Zebrano w niej wszystkie informacje niezbędne w porządkowaniu finansów rodzinnych: konta, kredyty, oszczędności, a także instrukcje dotyczące składania wniosku o 500+  czy Dobry Start 300 dla ucznia.

W trosce o jak najlepszy komfort użytkownika strona Nest Banku powstała w oparciu o technologię RWD (Responsive Web Design). Tym samym automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana Zdjęcia zastąpiono autorskimi rysunkami które sprawiają, że witryna jest bardziej przejrzysta i intuicyjna. Dedykowane ikony oraz ilustracje na stronę przygotowała agencja ASAP&ASAP.

Prace nad wdrożeniem nowego serwisu internetowego Nest Banku realizowane były w metodyce Agile w ścisłej współpracy zespołu po stronie banku oraz dostawców: Ideacto, Unity Group i Digital Hill. Pierwsza z firm odpowiadała za projekt funkcjonalny, druga przeprowadziła wdrożenie technologiczne, a ostatnia zapewniła wsparcie w zakresie migracji serwisu pod kątem SEO. 
Kontakt dla mediów
Agata Dorożuk
Agata Dorożuk
Rzecznik Prasowy Nest Banku
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności