Szybki dostęp do pieniędzy

Gotówka na dowolny cel

Kredyt na spłatę zobowiązań

Rodzinne wydatki

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zamów rozmowę z doradcą
Prosimy o podanie imienia
Prosimy o podanie nazwiska
Wpisz poprawny numer telefonu (9/12 cyfr)
Prosimy o wpisanie poprawnego adresu e-mail
Zapoznaj się z informacją Banku o przetwarzaniu Twoich danych osobowych. Pobierz PDF
Prosimy o wyrażenie zgody
Prosimy o wyrażenie zgody

Najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest BIK?

  BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej zostało powołane przez Związek Banków Polskich przede wszystkim w celu gromadzenia, przechowywania oraz przetwarzania informacji o zobowiązaniach i historii zobowiązań klientów banków, oraz Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. BIK gromadzi dane zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.
 • Kiedy dane trafiają do BIK?

  Dane są przesyłane do Biura Informacji Kredytowej w momencie składania wniosku kredytowego oraz po zaciągnięciu zobowiązania w banku. Aktualizacja bazy danych BIK dokonywana jest przynajmniej raz w miesiącu.
 • Jakie dane trafiają do BIK?

  Biuro Informacji Kredytowej przechowuje dane osobowe kredytobiorców, a także szczegóły dotyczące kredytów, m.in. datę ich udzielenia, rodzaj kredytu – np. hipoteczny – liczbę i wysokość rat, saldo do spłaty, walutę itp. Dane klienta są przesyłane do BIK również za każdym razem, kiedy klient składa wniosek o kredyt lub pożyczkę w instytucji finansowej współpracującej z BIK.
  Po udzieleniu kredytu lub pożyczki do BIK spływają informacje o tym, jak klient spłaca swoje zobowiązania (terminowo czy z opóźnieniami). Dane te są aktualizowane w terminie nie dłuższym niż 7 dni od momentu całkowitej spłaty zobowiązania, jego wygaśnięcia, korekty wysokości, aktualizacji innych informacji czy powstania nowego zobowiązania.
  Do BIK trafiają informacje wpływające na historię klienta pozytywnie (te o ratach spłacanych w terminie), jak i negatywnie (o opóźnieniach, podjętych działaniach windykacyjnych lub egzekucji należności).
 • Jak długo BIK przechowuje dane o kredycie, który nie został spłacony w terminie?

  Jeżeli kredyt nie był spłacany w terminie, dane na jego temat mogą być przetwarzane w BIK bez zgody klienta przez 5 lat, jeśli spełnione są dwa warunki: opóźnienie w spłacie kredytu wynosiło ponad 60 dni, a także minęło 30 dni od czasu, kiedy instytucja finansowa, w której klient zalega ze spłatą, poinformowała klienta o zamiarze przetwarzania danych na temat tego kredytu.
 • Co najbardziej wpływa na pozytywną historię kredytową?

  Największy wpływ na pozytywną historię kredytową ma terminowa spłata kredytów.
 • Jaką najwyższą kwotę mogę otrzymać, wnioskując o kredyt w Nest Banku?

  Od 1200 zł do nawet 250 000 zł.
 • Jakie są minimalne dochody, potrzebne aby otrzymać kredyt?

  Wystarczy miesięczny dochód w wysokości 700 zł. Akceptujemy też dochód w walucie obcej. Udzielenie oraz wysokość kredytu uzależnione są od pozytywnej oceny zdolności kredytowej osoby wnioskującej. Wstępna decyzja kredytowa to tylko wstępna ocena wiarygodności Twojej zdolności kredytowej wraz z kalkulacją oferty dokonaną w oparciu o dane przedstawione przez Ciebie. Wstępna decyzja może ulec zmianie w trakcie całego procesu weryfikacji wniosku kredytowego. 
 • Czy mogę wnioskować ze Współkredytobiorcą?

  Tak, o kredyt można wnioskować ze Współkredytobiorcą, który osiąga dochód w wysokości minimum 700 zł. Współkredytobiorca nie musi być współmałżonkiem.
 • Jakie dokumenty muszę złożyć by potwierdzić swój dochód?

  W ofercie na oświadczenie - do kwoty 4800 zł nie wymagamy dokumentów dochodowych.  W ofercie standardowej – do kwoty 250 tys. zł dokumenty są zależne od źródła dochodu klienta (np. zaświadczenie o zatrudnieniu). Aby sprawdzić dokumenty wymagane dla oferty standardowej, wybierz w menu sekcję: dokumenty. 
 • Czy Obcokrajowiec pracujący w Polsce może otrzymać kredyt?

  Tak, jeśli jest zameldowany, mieszka i pracuje w Polsce oraz ma nadany numer PESEL. Dotyczy to zarówno obywateli Unii Europejskiej, jak i pozostałych krajów należących do ONZ.
 • Co to jest RRSO?

  RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to całkowity koszt kredytu ponoszony przez klienta w ciągu jednego roku, uwzględniający oprocentowanie oraz inne koszty kredytu, jak prowizje, opłaty i koszty zabezpieczenia spłaty kredytu.
 • Jakie dokumenty muszę przedstawić do konsolidacji zobowiązań z innych banków?

  Do konsolidowanego kredytu lub pożyczki potrzebny jest dokument potwierdzający numer rachunku do spłaty zobowiązania, tj. jeden z trzech ostatnich odcinków wpłaty raty (pod warunkiem, że zawiera informacje pozwalające na powiązanie z konsolidowanym zobowiązaniem). Wystarczy też umowa, harmonogram, bądź opinia lub zaświadczenie z banku, lub firmy pożyczkowej oraz wyciąg z konta potwierdzający wpłatę raty. W wybranych przypadkach Bank może odstąpić od wymogu dostarczenia dokumentów.
 • Czy mogę spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

  Tak, w każdym czasie można dokonać wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat ani prowizji z tego tytułu.
 
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności