Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności

Pomnażaj swoje oszczędności zachwując swobodny dostęp środków

Dlaczego warto skorzystać z Nest Oszczędności

do 2,25%

w skali roku do 50 tys. złotych dla nowych klientów

0

za prowadzenie rachunku płatniczego (oszczędnościowego)

0

za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu do Nest Banku (w tym tytułem otwarcia lokaty)

możliwość wpłaty dowolnej kwoty

możliwość wypłaty w dowolnym momencie, bez utraty odsetek

bezpieczne pomnożenie kapitału

Jak założyć Nest Oszczędności

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak założyć konto oszczędnościowe?
  Aby założyć konto oszczędnościowe w Nest Banku, wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta osobistego zaznaczysz opcję uruchomienia konta oszczędnościowego. Jeśli wnioskując o konto osobiste nie zaznaczyłeś tej opcji wystarczy, że zalogujesz się do Bankowości mobilnej lub internetowej i złożysz wniosek „Osobiste Konto Oszczędnościowe”. Konto Oszczędnościowe założysz również dzwoniąc na naszą Infolinię (801 800 188, +48 22 438 41 41). Konsultant po weryfikacji Twojej tożsamości przyjmie dyspozycję otwarcia konta oszczędnościowego. Infolinia Nest Banku działa od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 - 24.00 oraz w niedzielę w godzinach 8.00 - 20.00.
 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.

 • Czy przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste jest za darmo?
  Pierwszy przelew w miesiącu, wykonywany z konta oszczędnościowego na inne konto w Nest Banku jest bezpłatny (dotyczy również założenia lokaty terminowej z konta oszczędnościowego), każdy kolejny przelew kosztuje 5 zł. Za każdy krajowy przelew zewnętrzny do innego banku zapłacisz 5 zł.
 • Czym różni się konto oszczędnościowe od lokaty terminowej?
  Konto oszczędnościowe to propozycja dla osób, dla których liczy się swobodny dostęp do oszczędności. Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności umożliwia wypłatę środków w każdej chwili bez utraty odsetek. Lokaty w Nest Banku przeznaczone są dla osób ceniących sobie stabilny, długoterminowy zysk. Wybierając lokatę terminową o stałym oprocentowaniu masz pewność, że oprocentowanie Twoich oszczędności nie ulegnie zmianie przez cały okres jej trwania.
 • Czy muszę dokonywać regularnych wpłat na na konto oszczędnościowe?
  Nie musisz dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zarabiają na siebie już od pierwszej wpłaconej złotówki.
 

Przydatne dokumenty do pobrania

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie mamy

Nest Lokata Lojalna

Sposób na powiększanie rodzinnych oszczędności z wysokim oprocentowaniem  w skali roku.

Nest Rodzinne Oszczędności

Bezpieczny rachunek oszczędnościowy z premią, który sukcesywnie powiększa Twój rodzinny budżet.

Nest Bezpieczna Perspektywa

Gromadzenie oszczędności i budowanie zabezpieczenia w razie nieprzewidzianych zdarzeń.
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności