nest oszczędności w skarbonce internetowej

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności

Oszczędzaj zachowując swobodny dostęp do środków w razie potrzeby

Dlaczego warto skorzystać z Nest Oszczędności

do 1,25%

w okresie promocji w skali roku do 100 tys. złotych

0

za prowadzenie konta oszczędnościowego

0

za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu do Nest Banku (w tym tytułem otwarcia lokaty)

możliwość wpłaty dowolnej kwoty

możliwość wypłaty w dowolnym momencie, bez utraty odsetek

bezpieczne pomnożenie kapitału

Jak założyć Nest Oszczędności

Dodatkowe informacje

Jaki jest okres promocyjnego oprocentowania?
Okres promocyjnego oprocentowania obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe. 

Jakie będzie oprocentowanie po upływie promocyjnego okresu?
Po upływie promocyjnego okresu rodzaj i wysokość oprocentowania środków zgromadzonych na koncie uzależnione jest od kwoty środków na koncie: do 100 tys. zł jest zmienne i ustalane jest w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego danego miesiąca (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) – marża oprocentowania w wysokości 1,50%; dla nadwyżki ponad 100 tys. zł jest stałe i wynosi 0,01%.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak założyć konto oszczędnościowe?

  Jeśli dopiero chcesz zostać naszym klientem wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta osobistego zaznaczysz opcję uruchomienia konta oszczędnościowego.

  Jeśli jesteś już naszym klientem wniosek o konto oszczędnościowe znajdziesz w swojej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. W tym celu należy wejść w zakładkę Oszczędności i wybrać "+Nowe Konto".
 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.

 • Czy przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego na inne konto w Nest Banku jest bezpłatny (dotyczy również założenia lokaty terminowej z konta oszczędnościowego). 

  Każdy kolejny przelew płatny jest zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Ponadto za każdy krajowy przelew z konta oszczędnościowego do innego banku również poniesiesz opłatę zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji
   
 • Czym różni się konto oszczędnościowe od lokaty terminowej?

  Konto oszczędnościowe to propozycja dla osób, dla których liczy się swobodny dostęp do oszczędności. Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności umożliwia wypłatę środków w każdej chwili bez utraty odsetek.

  Lokaty przeznaczone są dla osób ceniących sobie stabilny, długoterminowy zysk. Wybierając lokatę terminową o stałym oprocentowaniu masz pewność, że oprocentowanie Twoich oszczędności nie ulegnie zmianie przez cały okres jej trwania.
 • Czy muszę dokonywać regularnych wpłat na na konto oszczędnościowe?

  Nie musisz dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zarabiają na siebie już od pierwszej wpłaconej złotówki.
 

Przydatne dokumenty do pobrania

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie mamy

Nest Lokata Lojalna

Wyższe oprocentowanie dla stałych klientów.
 

Nest Rodzinne Oszczędności

Bezpieczny rachunek oszczędnościowy z premią, który sukcesywnie powiększa Twój rodzinny budżet.

Nest Bezpieczna Perspektywa

Gromadzenie oszczędności i budowanie zabezpieczenia w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Strefa porad

Jak działa lokata terminowa?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie przechowywać pieniądze zwykle kierujemy się wygodą i bezpieczeństwem poszczególnych rozwiązań. W obu tych kategoriach niewątpliwym zwycięzcą jest lokata bankowa.

Sposoby zakładania konta osobistego

Od jakiegoś czasu planujesz zmianę banku, ale nigdy nie masz wolnej chwili, by się tym zająć? A może żaden oddział nie znajduje się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania? W Nest Banku zadbaliśmy o to, żebyś mógł z łatwością założyć konto osobiste, nawet jeśli nie możesz poświęcić na to wiele czasu. Wystarczy wybrać jeden z kilku dostępnych sposobów.

Rachunek płatniczy dla dziecka

Wychowanie dziecka to ogromne wyzwanie dla każdego rodzica. W ciągu kilkunastu lat trzeba przygotować młodego człowieka do samodzielnego życia i do brania odpowiedzialności za swoje decyzje. Jedną z tych kwestii, o które warto zadbać od najmłodszych lat, jest zarządzanie własnym pieniędzmi i oszczędzanie. Jak oswoić dziecko ze światem finansów?

Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności