Konto oszczędnościowe Nest Skarbonka

Odkładanie na wymarzony cel będzie teraz łatwiejsze

Dlaczego warto skorzystać z Nest Skarbonki

aż 1,25%
Zarabiasz
na tym, co odkładasz aż 1,25% w skali roku w okresie promocji do 10 tys. zł 

Szybko i sprawnie zbierasz pieniądze na konkretne cele

0

za prowadzenie konta oszczędnościowego

Możesz wyznaczyć wiele celów, na które chcesz efektywnie odłożyć pieniądze

W prosty sposób tworzysz indywidualny plan oszczędzania na każdy cel

Wypłacasz środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek 

Jak działa Nest Skarbonka

Wybór celu

Chcesz odłożyć na remont mieszkania, nowy samochód czy wakacje? 

Określ na co chcesz odkładać. Po zalogowaniu na konto możesz nadać nazwę i dostosować grafikę dla każdego celu, a my pomożemy Ci skutecznie je wszystkie zrealizować.

Realny plan oszczędzania

Dzięki funkcji Kalkulator Celu łatwo stworzysz swój plan oszczędzania. 

Dopasujemy plan oszczędzania do Twoich miesięcznych możliwości lub do kwoty jaką chcesz uzbierać w określonym czasie.  Możesz odkładać kwoty regularnie, wpłacić większą sumę na początku (wkład własny) lub zasilać cele kiedy chcesz. Sam decydujesz, a kalkulator wszystko przeliczy za Ciebie.

Automatyczne odkładanie

Regularne odkładanie nie musi być takie trudne, jeśli nie musisz o tym pamiętać.

Określ kwotę jaką chcesz co miesiąc odkładać i ustaw opcje automatycznego zasilenia konkretnego celu. Co miesiąc Twoje środki z Nest Konta zostaną  samoczynnie przelane na wybrany cel.

Skuteczne motywowanie

Będziemy wspierać Cię w realizacji Twoich marzeń.

Po zalogowaniu na konto będziesz mógł obserwować jak blisko jesteś osiągniecia swojego celu. Jeśli chcesz możemy wysyłać Ci powiadomienia o postępach w realizacji Twojego celu lub gdy oszczędzanie nie będzie szło zgodnie z Twoim planem.

Jak skorzystać?

Dodatkowe informacje

Jaki jest okres promocyjnego oprocentowania?
Okres promocyjnego oprocentowania obowiązuje od dnia otwarcia Konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto Konto oraz przez następne 6 pełnych miesięcy kalendarzowych. 

Jakie będzie oprocentowanie po upływie promocyjnego okresu?

Po upływie promocyjnego okresu rodzaj i wysokość oprocentowania środków zgromadzonych na koncie uzależnione jest od kwoty środków na koncie: do 10 tys. zł jest zmienne i ustalane jest w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego danego miesiąca (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) – marża oprocentowania w wysokości 1,50%; dla nadwyżki ponad 10 tys. zł jest stałe i wynosi 0,01%.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak założyć Skarbonkę?

  Wystarczy, że zalogujesz się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i z zakładki „Oszczędności” wybierzesz opcję „Nowy Cel”. Następnie zdefiniujesz na co, ile i jak szybko chcesz uzbierać. Operację otwarcia konta zatwierdzisz kodem sms lub za pomocą autoryzacji mobilnej.
 • Czy na każdym z celów oszczędnościowych obowiązuje mnie osobny limit 5000 zł, by móc skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

  Oprocentowanie promocyjne dotyczy wszystkich Twoich celów oszczędnościowych łącznie. Oznacza to, że jeśli posiadasz kilka celów oszczędnościowych na sumę przewyższającą 5000 zł wartość wszystkich zgromadzonych środków będzie oprocentowana oprocentowaniem standardowym wynikającym z Tabeli Opłat i Prowizji.
 • Czy przelew z konta Nest Skarbonka na Nest Konto jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego skarbonka na inne konto prowadzone w Nest Banku jest bezpłatny. Każdy kolejny przelew ze skarbonki płatny jest zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Ponadto za każdy krajowy przelew do innego banku również poniesiesz opłatę zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji.

 • Ile celów oszczędnościowych mogę utworzyć?

  Możesz utworzyć maksymalnie 20 celów.
 • Czy mogę dowolnie zdefiniować cele?

  Tak. Ty najlepiej wiesz na co chcesz odkładać pieniądze, więc sam definiujesz ile celów chcesz zgromadzić oraz jaką kwotą będziesz je zasilać. Możesz również nadać własną nazwę i wybrać grafikę (ikonę) dla każdego celu.
 • Jak działa kalkulator celu?

  Z kalkulatorem celu stworzysz swój plan oszczędzania. Zaczynasz od wpisania kwoty jaką chcesz odłożyć oraz wyznaczenia terminu w jakim chcesz zrealizować swój plan. Możesz od razu zasilić swój cel dowolną kwotą (wkład początkowy) lub zacząć oszczędzanie od 0 zł. Kalkulator pokaże Ci ile miesięcznie powinieneś odłożyć, aby zrealizować swój cel.

 • Gdzie zobaczę naliczone odsetki?

  Odsetki liczone są od całości środków zgromadzonych na koncie  Nest Skarbonka (wszystkie cele). Po zakończeniu miesiąca odsetki zostaną wpłacone na konto Nest Skarbonka i udostępnione pod kategorią Wolne środki. Wówczas możesz zasilić nimi wybrany przez siebie cel.

 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.

 

Przydatne dokumenty do pobrania

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie mamy

Nest Konto

 Nr 1 w rankingu* kont osobistych Bankier.pl 2020 r.
 

Nest Lokata Lojalna

Wyższe oprocentowanie dla stałych klientów.
 

Nest Rodzinne Oszczędności

Bezpieczny rachunek oszczędnościowy z premią, który sukcesywnie powiększa Twój rodzinny budżet.

Strefa porad

Jak działa lokata terminowa?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie przechowywać pieniądze zwykle kierujemy się wygodą i bezpieczeństwem poszczególnych rozwiązań. W obu tych kategoriach niewątpliwym zwycięzcą jest lokata bankowa.

Sposoby zakładania konta osobistego

Od jakiegoś czasu planujesz zmianę banku, ale nigdy nie masz wolnej chwili, by się tym zająć? A może żaden oddział nie znajduje się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania? W Nest Banku zadbaliśmy o to, żebyś mógł z łatwością założyć konto osobiste, nawet jeśli nie możesz poświęcić na to wiele czasu. Wystarczy wybrać jeden z kilku dostępnych sposobów.

Rachunek płatniczy dla dziecka

Wychowanie dziecka to ogromne wyzwanie dla każdego rodzica. W ciągu kilkunastu lat trzeba przygotować młodego człowieka do samodzielnego życia i do brania odpowiedzialności za swoje decyzje. Jedną z tych kwestii, o które warto zadbać od najmłodszych lat, jest zarządzanie własnym pieniędzmi i oszczędzanie. Jak oswoić dziecko ze światem finansów?

Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności