Franczyza

 • Czy dopuszczalne jest finansowanie całości inwestycji kredytem bankowym?

  Niestety, nie przewidujemy udzielania kredytu na otwarcie placówki.
 • Czy franczyza to dobry pomysł na własny biznes?

  Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes, zwłaszcza gdy po raz pierwszy myślimy o czymś własnym, a rozkręcenie firmy od zera nie wydaje się nam takie oczywiste. Dzięki franczyzie Nest Banku stajemy się właścicielem firmy, której prowadzenie jest proste i mało ryzykowne, bo odbywa się w oparciu o standardy wypracowane przez dużą, sprawdzoną markę. To współpraca, która daje korzyści obu stronom. Umowa franczyzowa oznacza, że franczyzodawca przekazuje swoją wiedzę o tym, jak prowadzić firmę, a także siłę swojej marki franczyzobiorcy, który prowadzi firmę pod jego marką, korzystając z jego dorobku, płacąc przy tym ustaloną opłatę. Franczyza w Polsce to nowa forma działalności gospodarczej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem głównie ze względu na jej opłacalność. Franczyza bankowa zaliczana jest do najlepiej ocenianych, gdy posiada zabezpieczenia przed utratą płynności finansowej, a do takich właśnie zalicza się franczyza Nest Banku.
 • Czy jest zakaz konkurencji?

  Jeśli zostaniesz naszym Partnerem, nie będziemy ograniczać Cię w prowadzeniu innych przedsiębiorstw, również finansowych. Zakaz konkurencji obowiązuje tylko na terenie naszej placówki partnerskiej.
 • Czy partner musi być właścicielem lokalu?

  Niekoniecznie. Możesz być właścicielem lokalu, ale możesz także tylko go wynajmować.
 • Czy szkolenia są płatne?

  Zarówno szkolenia wstępne, jak i dostęp do platformy e-learningowej są bezpłatne. Przyjeżdżając do Gdańska na szkolenie, płacisz tylko za dojazd i zakwaterowanie.
 • Czy występują różnice produktowe pomiędzy oddziałami własnymi a placówkami partnerskimi?

  Nie, ponieważ cena produktów sprzedawanych w placówkach partnerskich jest taka sama jak w oddziałach własnych banku.
 • Franczyza banku co to jest?

  Franczyza bankowa to biznesowa współpraca partnerska pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Jej zasady reguluje umowa partnerska. Zgodnie z nią partner sprzedaje produkty banku pod jego marką, korzystając przy tym z jego wiedzy marketingowej, i wnosi za to ustaloną opłatę.
 • Gdzie można otwierać placówki partnerskie?

  Nasze placówki franczyzowe otwieramy w dowolnych miejscach w całej Polsce. Najbardziej zależy nam na miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców, a propozycje z mniejszych miejscowości rozpatrujemy indywidualnie. Chcemy tylko, aby placówka nie sąsiadowała z naszym własnym oddziałem banku lub inną placówką partnerską. Za to bliskość placówek konkurencyjnych sieci franczyzowych będzie dużym atutem.
 • Ile trzeba zainwestować ?

  Średni koszt przygotowania placówki to około 1300 zł za m2. Dodatkowo potrzebne będą fundusze na rozruch, do 2 miesięcy.
 • Jak długo trwa otwarcie placówki partnerskiej?

  Jesteśmy dobrze przygotowani, dlatego u nas franczyzowa placówka bankowa jest gotowa w około 4 tygodnie. Nasz rekord to tylko 2 tygodnie.
 • Jak wygląda proces przystąpienia do systemu partnerskiego?

  Najpierw przechodzisz weryfikację. Następnie, jeśli zaakceptujemy proponowany lokal i jego lokalizację, podpisujemy wspólnie umowę partnerską. Wtedy ruszają prace nad adaptacją lokalu oraz prowadzone są szkolenia. Na końcu odbywa się odbiór placówki partnerskiej i wydanie zezwolenia na prowadzenie sprzedaży.
 • Jakie są koszty związane z otwarciem placówki?

  Wiele osób myśli franczyza banku... koszt musi być ogromny! A tymczasem średni koszt otwarcia placówki naszego banku to 1300–1400 zł za m2. Całkowity koszt oscyluje w okolicach 55 tys. zł, a w kwocie tej zmieści się wszystko: zakup mebli, oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego, sprzętu elektronicznego, a także remont lokalu.
 • Jakie warunki powinien spełniać lokal?

  Z naszego doświadczenia wynika, że placówka franczyzowa powinna mieć około 35–40 m2, w tym 30 m2 przeznaczone na salę obsługi, z dużą witryną i wejściem od jednej z głównych ulic w mieście. Sąsiedztwo innych banków jest mile widziane.
 • Na czym polega proces mobilny? Jakie są jego korzyści względem konkurencji?

  Korzyści są ogromne, ponieważ proces mobilny pozwala na obsługę klientów poza placówką partnerską. To bezkonkurencyjna zaleta.
 • Placówka bankowa definicja

  Inaczej oddział własny banku. To miejsce obsługi klientów, którego właścicielem jest bank.
 • Placówka Partnerska banku co to jest?

  Placówka Partnerska to lokal należący do franczyzobiorcy, którego wystrój jest zgodny z ustaloną wizualizacją banku. Tam partner obsługuje klientów w ramach umowy franczyzowej.
 • W jaki sposób bank gwarantuje bezpieczeństwo placówki?

  Wybór lokalu należy do Ciebie, podobnie jak zapewnienie mu ochrony. Podpisujesz umowę z firmą ochroniarską, zakładasz system alarmowy oraz wykupujesz ubezpieczenie na wypadek włamania i kradzieży.
 • Z jakich szkoleń będzie można korzystać i jak długo one trwają?

  Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się z naszymi partnerami. Otrzymasz dostęp do szkoleń e-learningowych na specjalnej Platformie Szkoleniowej dostępnej w Internecie. Dodatkowo weźmiesz udział w 5-dniowych szkoleniach wstępnych, przygotowujących do prowadzenia placówki. Na te szkolenia zaprosimy Ciebie i Twój zespół do naszej głównej siedziby firmy w Gdańsku. Dodatkowo masz możliwość korzystania ze szkoleń produktowych i rozwojowych.
 
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności