Franczyza

 • Czy dopuszczalne jest finansowanie całości inwestycji kredytem bankowym?

  Nie udzielamy kredytu na otwarcie placówki.
 • Czy franczyza to dobry pomysł na własny biznes?

  Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes, zwłaszcza gdy po raz pierwszy myślisz o czymś własnym, a rozkręcenie firmy od zera nie wydaje Ci się takie oczywiste. Dzięki franczyzie Nest Banku stajesz się właścicielem firmy, której prowadzenie jest proste, bo odbywa się w oparciu o standardy wypracowane przez dużą, sprawdzoną markę. To współpraca, dająca obustronne korzyści. Franczyza bankowa zaliczana jest do najlepiej ocenianych, gdyż posiada zabezpieczenia przed utratą płynności finansowej, a do takich właśnie zalicza się franczyza Nest Banku.
 • Czy jest zakaz konkurencji?

  Nie ograniczamy naszych Partnerów w prowadzeniu innych przedsiębiorstw, również finansowych. Zakaz konkurencji obowiązuje tylko na terenie naszej placówki partnerskiej.
 • Czy partner musi być właścicielem lokalu?

  Nie. Możesz także tylko go wynajmować.
 • Czy szkolenia są płatne?

  Zarówno szkolenia wstępne, jak i dostęp do platformy e-learningowej są bezpłatne. Przyjeżdżając do Gdańska na szkolenie, płacisz tylko za dojazd i zakwaterowanie.
 • Czy występują różnice produktowe pomiędzy placówkami terenowymi, a placówkami partnerskimi?

  Nie, ponieważ cena produktów sprzedawanych w placówkach partnerskich jest taka sama jak w placówkach terenowych banku.
 • Franczyza banku - co to jest?

  Franczyza bankowa to biznesowa współpraca partnerska pomiędzy franczyzodawcą, a franczyzobiorcą. Jej zasady reguluje umowa partnerska. Zgodnie z umową partner sprzedaje produkty banku pod jego marką, korzystając przy tym z jego wiedzy marketingowej, i wnosi za to ustaloną opłatę.
 • Gdzie można otwierać placówki partnerskie?

  Placówki partnerskie otwieramy w dowolnych miejscach w całej Polsce. Najbardziej zależy nam na miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców, a propozycje z mniejszych miejscowości rozpatrujemy indywidualnie. Chcemy, aby placówka nie sąsiadowała z naszą placówką terenową lub inną placówką partnerską. Bliskość placówek konkurencyjnych sieci franczyzowych będzie dużym atutem.
 • Jak długo trwa otwarcie placówki partnerskiej?

  Jesteśmy dobrze przygotowani, dlatego placówki partnerskie są gotowe w około 4 tygodnie. Nasz rekord to tylko 2 tygodnie.
 • Jak wygląda proces przystąpienia do systemu partnerskiego?

  Najpierw przechodzisz weryfikację. Następnie, jeśli zaakceptujemy proponowany lokal i jego lokalizację, podpisujemy wspólnie umowę partnerską. Wtedy ruszają prace nad adaptacją lokalu oraz prowadzone są szkolenia. Na końcu odbywa się odbiór placówki partnerskiej i wydanie zezwolenia na prowadzenie sprzedaży.
 • Jakie są koszty związane z otwarciem placówki?

  Wiele osób myśli franczyza banku... koszt musi być ogromny! A tymczasem średni koszt otwarcia placówki naszego banku to 1300–1400 zł za m2. Całkowity koszt oscyluje w okolicach 55 tys. zł, a w kwocie tej zmieści się wszystko: zakup mebli, oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego, sprzętu elektronicznego, a także remont lokalu.
 • Jakie warunki powinien spełniać lokal?

  Z naszego doświadczenia wynika, że placówka partnerska powinna mieć około 35–40 m2, w tym 30 m2 przeznaczone na salę obsługi, z dużą witryną i wejściem od jednej z głównych ulic w mieście. Sąsiedztwo innych banków jest mile widziane.
 • Na czym polega proces mobilny? Jakie są jego korzyści względem konkurencji?

  Korzyści są ogromne, ponieważ proces mobilny pozwala na obsługę klientów poza placówką partnerską. To bezkonkurencyjna zaleta.
 • Placówka terenowa definicja

  To miejsce obsługi klientów, którego właścicielem jest bank.
 • Placówka Partnerska banku co to jest?

  Placówka Partnerska to lokal należący do franczyzobiorcy, którego wystrój jest zgodny z ustaloną wizualizacją banku. 
 • W jaki sposób bank gwarantuje bezpieczeństwo placówki?

  Wybór lokalu należy do Ciebie, podobnie jak zapewnienie mu ochrony. Podpisujesz umowę z firmą ochroniarską, zakładasz system alarmowy oraz wykupujesz ubezpieczenie na wypadek włamania i kradzieży.
 • Z jakich szkoleń będzie można korzystać i jak długo one trwają?

  Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się z naszymi partnerami. Otrzymasz dostęp do szkoleń e-learningowych na specjalnej Platformie Szkoleniowej dostępnej w Internecie. Dodatkowo weźmiesz udział w 5-dniowych szkoleniach wstępnych, przygotowujących do prowadzenia placówki. Na szkolenia zaprosimy Ciebie i Twój zespół do naszej głównej siedziby w Gdańsku. Dodatkowo masz możliwość korzystania ze szkoleń produktowych i rozwojowych.
 
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności