Program 300+

 • Co to jest program Dobry Start 300+?

  Wyprawka szkolna 300 zł w ramach programu Dobry Start 300+ to rządowy program wsparcia polskich rodzin.

  Świadczenie nie podlega opodatkowaniu, egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustaleniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

  Świadczenie nie przysługuje dzieciom, które w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do przedszkola lub tzw. „zerówki”.
 • Kiedy otrzymam świadczenie z programu Dobry Start 300+?

  Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków „Dobry Start 300+” złożonych do 31 sierpnia br. ZUS wypłaci świadczenie najpóźniej 30 września br.

  Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków „Dobry Start 300+” złożonych od 1 września do 30 listopada br. ZUS wypłaci świadczenie najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

  Podane terminy są terminami maksymalnymi – ZUS może wypłacić świadczenie wcześniej.

 • Gdzie złożyć reklamacje dotyczącą wniosku Dobry Start 300+?

  Odpowiemy na pytania i reklamacje związane z dostępem do systemu bankowości internetowej oraz złożeniem wniosku online.

  Pamiętaj! Jako bank nie dokonujemy weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załączników i nie posiadamy informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku przez ZUS, po tym jak wniosek zostanie przekazany do tego organu.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania i reklamacje dotyczące:
  - wypełniania i terminów realizacji kolejnych etapów wniosku poza systemem banku, 
  - założeń programu Dobry Start 300+ i wypłaty świadczenia,
  - braku informacji o rozpatrzeniu wniosku.
 • Jaka jest rola banku w programie Dobry Start 300+?

  Umożliwiamy Ci złożenie wniosku tylko w bankowości internetowej w zakładce „Wnioski”, w sekcji „e-Urząd”. Nie możesz złożyć wniosku w placówce lub za pośrednictwem konsultanta infolinii.

  Po zatwierdzeniu wniosku w bankowości internetowej możesz od razu pobrać pdf z wnioskiem, który wypełniłeś. Potwierdzenie złożenia wniosku zostanie wysłane na Twój adres e-mail. 

  Wniosek oraz załączniki są usuwane z serwerów banku bezpowrotnie po wysłaniu ich do systemu informatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).
   

Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności