Przelewy Nest Banku

Natychmiastowy, wewnętrzny, europejski, zagraniczny oraz krajowy

Przelew krajowy ELIXIR

To najpopularniejszy przelew w złotych do dowolnego banku w Polsce. Wykonujesz go najczęściej płacąc rachunki np. za prąd lub czynsz. Przelew krajowy wykonasz bez opłat w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Jeżeli zlecisz przelew do godziny 14.30 zostanie on zrealizowany w tym samym dniu roboczym, a jeżeli po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy to realizacja nastąpi w następnym dniu roboczym. Oznacza to iż pieniądze, które wyślesz mogą trafić do Odbiorcy już tego samego dnia roboczego lub najpóźniej następnego.

Godziny sesji przelewów w Nest Banku

Sesje przychodzące Sesje wychodzące
10:30 8:00
14:15 12:00
17:00 14:30

Przelew wewnętrzny (na rachunek w Nest Banku)

Wyobraź sobie, że chcesz zapłacić znajomemu za obiad, na który pożyczył Ci pieniądze. Jeżeli posiada konto w Nest Banku, możesz to zrobić natychmiast przy stoliku, gdzie jedliście. Wpisujesz dane Odbiorcy i jeżeli zlecasz przelew do godziny 21.00 pieniądze na jego koncie pojawiają się natychmiast.

Przelewy wewnętrzne możesz także wykonywać między kontami prowadzonymi w różnych walutach np. euro i złotówkach. Wystarczy, że zlecisz przelew, a bank automatycznie przeliczy kwotę z euro na złotówki i wykona przelew.

Przelew europejski SEPA

Przelew europejski SEPA to przelew w euro, do krajów należących do Unii Europejskiej oraz Islandii, Szwajcarii, Lichtensteinu lub Norwegii. Możesz go wykonać z konta walutowego w euro lub z konta prowadzonego w złotych. Pamiętaj jednak, że jeżeli wykonujesz przelew z konta w złotych, jego kwota zostanie przeliczona na euro.

W Nest Banku przelew europejski SEPA zlecisz w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej za darmo z Nest Konta i BIZnest Konta. Jeżeli zlecisz przelew do godziny 13:00 zostanie on zrealizowany w tym samym dniu roboczym, a dla przelewów zleconych po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy realizacja nastąpi w następnym dniu roboczym.

Pamiętaj, że przelew europejski SEPA musi spełnić następujące warunki:

  • numer rachunku bankowego beneficjenta: w formacie IBAN,
  • wpisany kod BIC (SWIFT) banku, do którego kierowana jest płatność,
  • brak wskazanego banku pośredniczącego lub specyficznych warunków realizacji przelewu,
  • oznaczona opcja pobierania kosztów SHA (zleceniodawca i beneficjent ponoszą jedynie koszty określone przez bank prowadzący ich rachunek bankowy).

Przelew zagraniczny

Jeżeli świat nie ma dla Ciebie granic to dobrze trafiłeś. Bankowym przelewem zagranicznym SWIFT przelejesz pieniądze do banków na całym świecie. Jeżeli zlecisz przelew w EUR / USD / GBP do godziny 10.00 zostanie on zrealizowany w tym samym dniu roboczym, a dla przelewów zleconych po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy realizacja nastąpi w następnym Dniu Roboczym. Jeżeli zlecisz przelew w CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK do godziny 15.00 zostanie on zrealizowany następnego dnia roboczego, a dla przelewów zleconych po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy realizacja nastąpi w drugim dniu roboczym.

Przelew SORBNET

W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej możesz złożyć dyspozycję przelewu SORBNET, który zostanie zrealizowany w czasie rzeczywistym, jeżeli zlecisz go w dniu roboczym do godziny 15:00.

Zlecenia SORBNET realizowane są wyłącznie w złotych i nie obejmują przelewów na rachunki Urzędów Skarbowych (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Przelew natychmiastowy

Przelew natychmiastowy Nest Banku to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, wygodę i chcą szybko przekazać środki na rachunek w innym banku (pieniądze do odbiorcy mogą dotrzeć nawet w ciągu kilku sekund). Maksymalna kwota, jaką można przesłać to 5000 zł. Zlecenie przelewu natychmiastowego w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej związana jest z opłatą: 4 zł dla klientów indywidualnych oraz 10 zł dla klientów firmowych.
Przelewy natychmiastowe można zlecać codziennie (również w soboty i niedziele) do godziny 21:00. Aby go wykonać wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Nest Banku i zaznaczyć „Przelew natychmiastowy” podczas uzupełniania danych do przelewu. Lista banków, do których można zlecić wykonanie przelewu natychmiastowego znajduje się tutaj.

Przelew podzielony VAT

Split payment - nowe rozwiązania dla firm.
Szczegóły

Ponawianie operacji

Jeśli regularnie dokonujesz przelewów (płacisz rachunki, spłacasz kredyty, doładowujesz telefon, czy wykonujesz inne płatności) nie musisz za każdym razem wpisywać wszystkich niezbędnych danych. Wystarczy, że użyjesz opcji ponawiania operacji – aby z niej skorzystać, przejdź do zakładki „Historia”, wybierz operację, którą chcesz wykonać ponownie, a następnie wybierz „Wykonaj ponownie” w bankowości interentowej lub „Ponów" w aplikacji mobilnej.

Wysyłanie numeru rachunku

Chcesz przekazać numer swojego rachunku w Nest Banku szybko i wygodnie, bez konieczności jego przepisywania czy kopiowania?

Wystarczy, że wybierzesz „Szczegóły rachunku”, a następnie klikniesz „Wyślij nr rachunku” w bankowości internetowej lub użyjesz przycisku „Udostępnij" w aplikacji mobilnej.

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie mamy

Płatności mobilne

Kartą Visa możesz płacić za zakupy bezpośrednio swoim zegarkiem oraz smartfonem.

Visa Cash Back

Oszczędzaj czas wypłacając pieniądze w sklepie, tak jak z bankomatu.

Bankomaty i wpłatomaty

Wygodne wpłaty i wypłaty gotówki gdziekolwiek jesteś.
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności