28.11.2019

Energooszczędny sprzęt AGD – czy to się opłaca?

Sprzęt AGD towarzyszy nam w zasadzie cały czas i usprawnia rozmaite prace domowe. Pranie, sprzątanie, gotowanie… Bez niektórych przyrządów (jak na przykład lodówka czy odkurzacz) nie wyobrażamy już sobie życia. Używając AGD regularnie i intensywnie musimy mierzyć się z ich naprawą lub wymianą. Nie ma w tym nic dziwnego, to naturalny cykl życia tych produktów. Zatem prędzej czy później staniesz przed decyzją związaną z zakupem nowej pralki, lodówki, zmywarki. W życiu szukamy oszczędności, dlatego czasem decydujemy się na konto za darmo a czasem energooszczędny sprzęt.

 

Dlaczego warto zdecydować się na energooszczędne AGD?

 

Pierwszą i najważniejszą zaletą takiego sprzętu jest optymalna wydajność przy optymalnym poborze energii. Oznacza to, że mniej prądu będzie potrzebne do uzyskania potrzebnej mocy działania. Okazuje się, że odkurzacze o mniejszej mocy mogą zasysać brud skuteczniej. Płyta grzewcza o mniejszej mocy szybciej się nagrzewać i pozwalać na optymalny czas przygotowania posiłku. A mniejsza moc to oczywiście niższe wydatki dla Ciebie, czyli więcej pieniędzy na Twoim koncie. 
Stosowanie nowoczesnych urządzeń AGD, to również znaczna oszczędność czasu! Dzięki płycie grzewczej możesz ugotować posiłek szybciej i taniej. Nowoczesny odkurzacz w zasadzie sam za Ciebie wykona pracę. Nie mówiąc już o wymianie ręcznego zmywania na energooszczędną zmywarkę. Podczas, gdy maszyna wykonuje swoją pracę Ty możesz się uczyć, czytać, spędzać czas z rodziną. Ponadto użycie zmywarki, to kolosalna oszczędność wody, nawet dziesięciokrotna w porównaniu z tradycyjnym myciem.

 

Mała zmiana - duża zmiana

 

Nie każdy wie, że oznaczenia klas energetycznych na urządzeniach mają bardzo duże znaczenie i bardzo się od siebie różnią. Między „B” a „A” potrafi być naprawdę spora różnica. Przykładowo lodówka należąca do klasy „B” może zużyć ponad 150 kWh w ciągu roku, wersja „A” poniżej 100 kWh. To poważna oszczędność energii a co za tym idzie Twoich pieniędzy. Tak zwana etykieta energetyczna informuje o podstawowych parametrach urządzenia, zużyciu energii, poziomie hałasu. Każdy sprzęt AGD oraz źródła światła posiadają taką etykietę, dzięki której konsument może porównać sprzęty i wybrać ten najbardziej optymalny.
Dodatkowo energooszczędne sprzęty AGD na ogół działają ciszej, nie zakłócają dziennego rytmu Twojego domu.

 

Troska o środowisko

 

Energia elektryczna to poważny surowiec. Warto mieć świadomość, że tak samo jak w przypadku wody należy ją oszczędzać. O tym, ze ograniczenie zużycia prądu może przynieść wiele dobrego nie tylko dla portfela, ale też dla środowiska nie trzeba nikogo przekonywać. Pamiętaj, że nawet niewielkie zmiany w codziennym życiu (na przykład stosowanie energooszczędnych sprzętów AGD) mogą przyczynić się do jego poprawy. Mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał świat w perspektywie lat. Troszczmy się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Nasze podejście do zużycia prądu ma wpływ na jakość życia przyszłych pokoleń.

Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności