11.07.2019

Kredyt na działalność. Sprawdź czego potrzebujesz, aby uzyskać finansowanie.

Rozwój własnej firmy to dla większości przedsiębiorców priorytet. Zakup nowego sprzętu czy oprogramowania oraz inwestycja w kolejnych pracowników to często problemy, które spędzają sen z powiek właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw. Brak środków na sfinansowanie nowych pomysłów niejednokrotnie jest przyczyną powolnego upadku firmy. Gdzie i jak zdobyć dodatkowe pieniądze na realizacje nowych celów i strategii biznesowej?

Fundusze Unijne

Unia Europejska na lata 2014-2020 przygotowała szeroką pulę dofinansowań przeznaczonych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Dotacje można uzyskać poprzez programy regionalne poszczególnych województw, program „Polska Wschodnia” oraz „Program Inteligentny Rozwój”. W kolejnych latach przedsiębiorcy w kraju będą mogli skorzystać z tzw. wsparcia pozadotacyjnego, czyli m.in. kredytów i pożyczek bankowych wspieranych przez fundusze poręczeniowe. Jednak droga od złożenia papierów do otrzymania pieniędzy unijnych niejednokrotnie jest bardzo długa i żmudna. Wielu przedsiębiorcom brakuje na to czasu oraz cierpliwości.

Kredyt gotówkowy

Zobowiązanie zaciągnięte w banku to rozwiązanie, dzięki któremu pieniądze zasilą konto Twojej firmy znacznie szybciej niż w przypadku dotacji. Jednak o ile część funduszy płynących z Unii jest bezzwrotna, tak kredyt bankowy zawsze musisz spłacić. Dlatego decydując się na pożyczkę, warto dokładnie sprawdzić warunki kredytowe, aby wybrać dla siebie jak najbardziej korzystne zasady spłaty zobowiązania.  

BIZnest Kredyt w Ratach dla przedsiębiorców

To oferta kredytowa przygotowana z myślą o właścicielach małych i średnich firm w Polsce. W przypadku prowadzenia pełnej księgowości oferujemy aż 800 tysięcy złotych pożyczki z gwarancją de minimis PLD. Jeśli natomiast rozliczasz się z Urzędem Skarbowym na podstawie KPiR to możemy zaproponować Ci kredyt do 550 tysięcy złotych bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń. Jako jedyny bank w Polsce rozkładamy spłatę kredytu na 144 raty.
Aby złożyć wniosek o BIZnest Kredyt w Ratach dla Przedsiębiorców niezbędny będzie Twój dowód osobisty oraz w zależności od sposobu rozliczenia z US dokumenty takie jak:

 • KPiR za bieżący okres oraz ostatni PIT 36/36L lub sam PIT z potwierdzeniem nadania do US – jeżeli rozliczasz się w formie Księgi Przychodów i Rozchodów.

 • Decyzję Urzędu Skarbowego dot. ustalenia stawki podatkowej na dany rok – jeżeli rozliczasz się na karcie podatkowej.

 • Bilans i Rachunek Zysków i Strat – jeżeli masz pełną księgowość.

 • Ostatni PIT 28 wraz z potwierdzeniem nadania – jeżeli rozliczasz się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.

Dodatkowo niezbędne są także zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US.

 

BIZnest Kredyt w Ratach dla Profesjonalistów

Ten rodzaj pożyczki dedykowany jest osobom samozatrudnionym. Maksymalna kwota kredytu w tym wypadku wynosi 650 tysięcy zł, a płatność możesz rozłożyć aż na 12 lat. Dzięki temu comiesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem.
Aby zawrzeć umowę pożyczki Kredyt w Ratach dla Profesjonalistów niezbędny będzie dokument tożsamości oraz PIT 36/36L wraz z potwierdzeniem nadania do US lub KPiR za ostatnie 3 miesiące bądź wyciągi z kont firmowych, osobistych, walutowych za minimum ostatni kwartał. W przypadku BIZnest Kredyt w Ratach dla Profesjonalistów nie wymagamy potwierdzenia o niezaleganiu w ZUS i US.

AGRO BIZnest Kredyt w Ratach – rolnik

Dla polskich rolników przygotowaliśmy odrębną ofertę pożyczkową objętą specjalną gwarancją COSME. Maksymalna kwota zaciągniętego zobowiązania może wynieść do 550 tysięcy złotych. Raty możesz rozłożyć na 144 miesiące, co umożliwi wygodną spłatę. Wstępną decyzję kredytową otrzymasz nawet w 1 minutę.
Co musisz przygotować, aby starać się o AGRO BIZnest Kredyt w Ratach? Dowód osobisty oraz decyzję w sprawie wymiaru podatku rolnego i faktury VAT, VAT RR oraz rachunki świadczące o sprzedaży produktów rolnych.

Co zyskujesz, decydując się na kredyt w Nest Bank?

Decydując się zarówno na Kredyt dla Przedsiębiorców, Kredyt w Ratach dla Profesjonalistów, jak i AGRO BIZnest Kredyt w Ratach, możesz liczyć na szereg udogodnień związanych ze spłatą obowiązania:

 • możliwość zmiany daty spłaty,

 • karencję w spłacie pierwszych rat,

 • wakacje kredytowe,

 • wydłużenie okresu kredytowania,

 • możliwość zmiany struktury zadłużenia,

 • przeniesienie raty na inny okres spłaty,

 • zabezpieczenie w formie gwarancji de minimis.

 
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów zapraszamy do najbliższego oddziału na spotkanie z jednym z naszych doradców.

Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności