17.06.2019

Najpopularniejsze formy zabezpieczenia kredytu firmowego

Rynek usług oraz towarów zmienia się w wyjątkowo szybkim tempie, przedsiębiorcy stawiają przede wszystkim na rozwój biznesu. Aby nadążyć za zmianami zarówno technologicznymi, jak i upodobań i potrzeb klientów, niezbędne są inwestycje firmowe w sprzęt czy też w nowych, odpowiednio wyszkolonych pracowników. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby Twój biznes mógł w dowolnym momencie rozwoju uzyskać potrzebne wsparcie finansowe. W odpowiedzi na tę potrzebę w Nest Bank stworzyliśmy specjalną ofertę kredytową dla właścicieli firm, objętą gwarancją de minimis lub COSME.

Zabezpieczenie kredytu – ważne dla banku

W przypadku zaciągnięcia kredytu w banku – instytucja finansowa, która udzieliła nam pożyczki – musi zabezpieczyć pokrycie zadłużenia. Banki dążą do zminimalizowania ryzyka związanego m.in. z brakiem spłaty kredytu. Z tego powodu wszystkie instytucje bankowe badają zdolność kredytową podmiotu starającego się o udzielenie wsparcia finansowego oraz szukają sposobów na dodatkowe zabezpieczenie pożyczki.

Osobiste zabezpieczenie kredytu firmowego

Jedną z metod zabezpieczenia kredytu jest tzw. zabezpieczenie osobiste. W takim przypadku pełna odpowiedzialność za brak terminowej spłaty leży po stronie kredytobiorcy. Dla banku zabezpieczenie osobiste jest równoznaczne z tym, że dłużnik odpowiada przed kredytodawcą całym swoim majątkiem – zarówno tym, który już jest w jego posiadaniu, jak i tym, którego posiadaczem dopiero się stanie. Do zabezpieczeń osobistych należy m.in.

 • weksel inblanco,
 • gwarancje bankowe,
 • poręczenie wekslowe (awal).

Rzeczowe zabezpieczenie kredytu

Drugą stosowaną przez banki metodą zabezpieczeń jest zabezpieczenie rzeczowe. W tym przypadku kredytobiorca lub osoba trzecia, która udziela gwarancji, odpowiada przed instytucją konkretnymi składnikami majątku. Do najpopularniejszych należą:

 • hipoteka nieruchomości,
 • blokada środków na rachunku bankowym,
 • kaucja (np. papiery wartościowe).

Kredyt dla firm w Nest Bank

W Nest Banku przygotowaliśmy specjalną ofertę kredytową dla przedsiębiorców. Wiemy, jak ważna jest dla Ciebie Twoja firma i jej rozwój – dlatego chcemy Ci pomóc, proponując najkorzystniejszą pożyczkę.

Jeżeli rozliczasz się z Urzędem Skarbowym na zasadzie pełnej księgowości, maksymalna kwota kredytu może wynieść aż 800 tysięcy złotych. Natomiast do 550 tysięcy możemy zaoferować Ci bez zabezpieczeń i poręczycieli. Okres kredytowania trwa nawet 12 lat, dzięki temu raty nie będą stanowić dużego obciążenia dla firmowego budżetu.

Wiemy też, że przy prowadzeniu przedsiębiorstwa na co dzień musisz się mierzyć z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego nasza oferta kredytowa obejmuje możliwość:
 • zmiany daty spłaty,
 • karencję w spłacie pierwszych rat,
 • wakacje kredytowe,
 • wydłużenie okresu kredytowania,
 • możliwość zmiany struktury zadłużenia,
 • przeniesienie raty na inny okres spłaty.

Zabezpieczenie kredytu PLD de minimis

Nest Bank jest jednym z uczestników programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”. Dzięki temu możemy zaoferować bezpieczny kredyt objęty gwarancją PLD de minimis. Oferta stworzona została z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, które spełniają wymagania programu, a także posiadają zdolność kredytową.

Czym dokładnie jest gwarancja PLD de minimis?

Jest to rodzaj zabezpieczenia spłaty kredytu inwestycyjnego lub obrotowego zaciągniętego przez mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. W związku z tym, że de minimis nie jest przekazywane właścicielowi firmy w formie pieniężnej, nie ma to wpływu na późniejsze rozliczenie podatkowe.

Kto może skorzystać z gwarancji de minimis?

Uprawnieni do skorzystania z gwarancji są przedsiębiorcy, którzy mają status rezydenta oraz należą do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Jakie korzyści niesie za sobą gwarancje de minimis?

Dzięki gwarancji, klienci z niewielką historią kredytową, a także tacy, którzy nie posiadają wystarczającego majątku na pokrycie zobowiązań, mają szansę uzyskać wsparcie finansowe. Dodatkowo nie muszą zastawiać swojej własności na rzecz Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejnym plusem jest fakt, że wszystkie formalności załatwiane są na miejscu, w wybranym oddziale Nest Banku. Gwarancje de minimis to minimum formalności oraz brak ukrytych opłat np. za rozpatrzenie wniosku.

W naszej ofercie znajdziesz także kredyty dla przedsiębiorców z gwarancją COSME. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z doradcą.
Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności