11.06.2019

Sposoby na finansowanie działalności biznesowej – poznaj rodzaje kredytów dla firm

W Polsce niemal 20% obywateli prowadzi własne firmy. Co więcej, według badań GLOBAL ENTREPRENEURSHIP MONITOR na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z września 2017 roku, co 10 Polak wyraża chęć założenia własnej działalności gospodarczej w ciągu najbliższych 3 lat. Ten wynik jest bliski średniej innych krajów Europy, która wynosi 11%. Bardzo często jednym z głównych powodów, dla którego Polacy nie decydują się jednak na samozatrudnienie, jest brak środków finansowych na rozpoczęcie biznesu.

Skąd wziąć środki na rozpoczęcie i późniejsze finansowanie

Jeżeli myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej na pewno zastanawiasz się skąd wziąć środki na sfinansowanie swojego pomysłu. Możesz skorzystać z oszczędności. Jednak jeśli nie posiadasz zasobów pieniężnych, które mogłyby wspomóc Twoją firmę, możesz postarać się o fundusze pochodzące z innych źródeł, m.in. z:

  • Dotacji Unijnych – informacji na ich temat należy szukać w Powiatowym lub Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich lub w internetowej wyszukiwarce dotacji. Aby otrzymać unijne wsparcie finansowe, należy spełnić określone przez UE warunki. Dotacja najczęściej jest bezzwrotną formą pomocy, a jej wysokość uzależniona jest m.in. od rodzaju działalności jaką chcesz otworzyć. Maksymalnie możesz otrzymać 40 tysięcy złotych.
  • Anioł Biznesu (business angel, angel investor), czyli prywatny inwestor, który w zamian za udziały w firmie pomoże sfinansować przedsięwzięcie. Najczęściej są to osoby z dużym doświadczeniem w prowadzeniu działalności – dzięki temu są w stanie ocenić ryzyko oraz prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu przez potencjalne przedsiębiorstwo.
  • Crowdfunding, czyli finansowanie społeczne. Najczęściej przyjmuje to formę zbiórki internetowej. Istnieją specjalne portale, na których możesz poprosić o wpłaty na rzecz Twojego pomysłu.
  • Kredyt gotówkowy – to najpopularniejsza forma finansowania nowego biznesu. Polacy bardzo często zaciągają kredyty zarówno na rozpoczęcie działalności, jak i w celu rozwoju firmy oraz bieżącej działalności.

Nest Bank i kredyty firmowe

W Nest Banku przygotowaliśmy dla Ciebie kilka możliwości kredytowych. Każda nasza propozycja odpowiada innym potrzebom, a oferta została przygotowana z myślą o wsparciu przedsiębiorców w rozwoju ich działalności. Naszym klientom proponujemy:

Wiemy też, że czasami na drodze każdego biznesu stają niezapowiedziane wydatki. W Nest Banku jesteśmy przygotowani także i na to. Możesz skorzystać z:

Wspieramy także sukcesję rodzinnych przedsiębiorstw. Z myślą o nich przygotowaliśmy wygodny Kredyt dla Firm Rodzinnych. W trakcie badania zdolności kredytowej nowej firmy – bierzemy pod uwagę również możliwości starego przedsiębiorstwa. Dzięki tak kompleksowym działaniom możesz uzyskać finansowanie nawet do 350 tysięcy złotych.

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy na spotkanie do jednego z naszych oddziałów. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy.

Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności