13.06.2019

Sposoby zakładania konta osobistego – wybierz najdogodniejszą formę

Od jakiegoś czasu planujesz zmianę banku, ale nigdy nie masz wolnej chwili, by się tym zająć? A może żaden oddział nie znajduje się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania? W Nest Banku zadbaliśmy o to, żebyś mógł z łatwością założyć konto osobiste, nawet jeśli nie możesz poświęcić na to wiele czasu. Wystarczy wybrać jeden z kilku dostępnych sposobów.
 

Rozmowa wideo z konsultantem

Nie musisz wychodzić z domu, by założyć konto w Nest Banku. Jedyne, co powinieneś zrobić, to zasiąść przed komputerem – jeśli masz laptopa lub komputer z kamerką i mikrofonem, możesz nawiązać z nami wideo rozmowę. Własne konto możesz już mieć po 5 minutach!

Najlepiej jeszcze przed wypełnieniem wniosku i rozmową z konsultantem przygotuj swój dokument tożsamości, czyli dowód osobisty oraz miej telefon pod ręką.

Na początku wypełnij swoimi danymi wniosek online, a po jego zakończeniu przejdź do połączenia z wideokonsultantem – wykorzystaj do tego kamerę internetową w swoim komputerze lub laptopie. Konsultant poprosi Cię o pokazanie do kamery dowodu osobistego i porówna zdjęcie z dowodu z Twoim wyglądem, co stanowi jeden z elementów weryfikacji tożsamości. Dodatkowo zweryfikujemy też podany przez Ciebie we wniosku numer telefonu. Na Twój telefon komórkowy wyślemy wiadomość SMS z kodem, który odczytasz konsultantowi podczas rozmowy. I to wszystko – kiedy tylko proces weryfikacji dobiegnie końca, wyślemy Ci na adres mailowy niezbędne dokumenty i będziesz mógł aktywować konto poprzez zalogowanie się do Bankowości internetowej.
 

Przelew weryfikacyjny

Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować nawet kilku minut na rozmowę z naszym konsultantem – w oddziale lub przez internet – i nie chcesz też korzystać z usług kuriera, możesz założyć u nas konto za pomocą przelewu. Musisz tylko złożyć wniosek online, który znajdziesz na naszej stronie internetowej. Potwierdzenie zawarcia umowy odbywa się poprzez przelew na kwotę 1 zł. Wykonasz go korzystając z konta, które masz w innym banku, tą opcję udostępniają takie banki jak: Alior Bank S.A., Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska S.A., Eurobank S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank, Orange Finanse, PBS Bank lub T-Mobile Usługi Bankowe. Co ważne, ten sposób zakładania rachunku można wybrać wyłącznie wtedy, gdy konto, z którego wykonujesz przelew, nie było wcześniej otwierane przy wykorzystaniu przelewu weryfikacyjnego.
 

Wysyłka umowy kurierem

Inny sposób wart rozważenia wykorzystuje Internet, a także pomoc kuriera. Polega on na tym, że wypełniasz najpierw wniosek online, a następnie wysyłany jest kurier, który pojawia się w Twoim domu by zweryfikować Twoją tożsamość. Podczas spotkania z kurierem pokaż mu swój dokument tożsamości i podpisz formularz, który Ci dostarczy. Drogą mailową uzyskasz potwierdzenie otwarcia konta, umowę i pozostałe dokumenty oraz dostęp do swojego nowego rachunku osobistego w Nest Banku – Nest Konta.
 

Wizyta w oddziale

Jeśli chcesz, możesz też założyć u nas konto w tradycyjny sposób, składając nam wizytę w oddziale lub placówce Nest Banku. W tym wypadku możesz wybrać jeden z dwóch dostępnych wariantów postępowania. W pierwszym wypełniasz wniosek o otwarcie konta osobistego (dostępny na naszej stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej) i wysyłasz go online. Następnie udajesz się do naszego oddziału, by podpisać umowę. Potrzebny Ci jest tylko dowód tożsamości.

Możesz też od razu spotkać się z nami w jednym oddziałów Nest Banku, zabierając swój dowód tożsamości, by podpisać umowę. Oba sposoby łączy to, że na koniec wystarczy tylko, że aktywujesz konto i możesz z niego swobodnie korzystać. W obu wariantach możesz oczywiście również liczyć na ciepłe przyjęcie i rozmowę z naszym pracownikiem, który odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Sposobów na założenie rachunku w Nest Banku jest wiele – zastanów się, który z nich jest dla Ciebie najbardziej komfortowy i aktywuj swoje konto. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące jego prowadzenia, napisz lub zadzwoń do nas. Nasi konsultanci z przyjemnością udzielą wszelkich niezbędnych informacji.
Kontakt dla mediów
Agata Dorożuk
Agata Dorożuk
Rzecznik Prasowy Nest Banku
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności