02.07.2019

Zarządzaj rozważnie rodzinnymi oszczędnościami

Rodzina dla wielu z nas jest najważniejszą wartością w życiu. Staramy się zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci na wszystkie możliwe sposoby. Z tego samego powodu odkładamy pieniądze na lokatach bankowych rachunkach oszczędnościowych lub też inwestujemy np. w obligacje. Chcemy być spokojni o przyszłość naszą i naszych najbliższych.
 

Polacy i oszczędności

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Opinii IBOR, niemal 75% Polaków odkłada regularnie, co miesiąc określoną kwotę. Najwięcej respondentów, ok. 30% deklaruje miesięczne oszczędności na poziomie 200- 500 zł. Taki wynik oznacza, że sytuacja materialna w naszym kraju w ciągu ostatnich 10 lat uległa widocznej poprawie. Czy w związku z tym, zaoszczędzone pieniądze najlepiej trzymać na koncie w banku czy może zainwestować je kupując obligacje lub inne papiery wartościowe? Podpowiemy, czym kierować się przy wyborze zarówno konta oszczędnościowego, jak i przy inwestycjach finansowych.
 

Po co nam oszczędności?

Poduszka finansowa daje poczucie bezpieczeństwa i znacząco podnosi komfort codziennego życia. Zapewne niejednokrotnie na Twojej drodze stanęły jakieś nieprzewidziane wydatki, np. wymiana akumulatora w samochodzie lub zakup nowej lodówki. Dzięki pieniądzom odłożonym na koncie możesz bez problemu, praktycznie od ręki, zakupić niezbędny sprzęt.
 
Jeśli masz dzieci, wiesz jak ważny jest ich rozwój i edukacja. Fakultatywne zajęcia czy wakacyjny obóz językowy bywają kosztowne. Do tego coraz więcej młodych osób decyduje się na studia za granicą, a w takiej sytuacji Twoje finansowe wsparcie będzie dla nich nieocenione.
 

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie. W Nest Banku oferujemy konto Nest Oszczędności. To wyjątkowy rachunek z oprocentowaniem aż do 2,25% w skali roku. To Ty decydujesz, jakie kwoty wpłacasz i jak często. Dodatkowo za założenie i prowadzenie Nest Oszczędności nie jest pobierana żadna opłata. Jeżeli spotka Cię jakiś niespodziewany wydatek możesz swobodnie wypłacić pieniądze – bez obawy o utratę odsetek.
 
Jeżeli chciałbyś otrzymać bonus za regularne oszczędzanie – doskonałym rozwiązaniem będzie konto Nest Rodzinne Oszczędności. Co miesiąc przelewasz na rachunek bankowy zdeklarowaną kwotę, a Twoje oszczędności mogą wzrosnąć nawet o 30% premii. Premia wzrasta wraz z okresem oszczędzania i liczbą Twoich dzieci. Reprezentatywny przykład ile możesz zyskać, możesz sprawdzić tutaj.
 

Obligacje

Dokładna definicja obligacji według słownika PWN mówi, że jest to „papier wartościowy dający posiadaczowi prawo do otrzymywania stałego dochodu, wypłacanego przez instytucję, która ten papier wyemitowała”. W Nest Banku oferujemy Nest Przejrzyste Obligacje. Dzięki takiej inwestycji możesz zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny m.in. od następstw nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych. Jednocześnie Twoje środki zostaną ulokowane w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe:
 
  • UFK Europa Ipopema Obligacje Korporacyjne
  • UFK Europa (2) Skarbiec Obligacji Instrumentów Dłużnych

 
Obligacje to bezpieczna forma inwestycji – jednak jak każda inwestycja obciążone są pewnym ryzykiem. Aby dowiedzieć się więcej na temat konta oszczędnościowego oraz naszych obligacji zapraszamy na spotkanie z doradcą. W trakcie wizyty w naszej placówce odpowiemy na wszystkie pytania i dokładnie wytłumaczymy Ci, która forma oszczędzania oraz dlaczego będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności