Konta firmowe

 • W jakich walutach mogę otworzyć konto walutowe BIZnest Konto Waluta?

  BIZnest Konto Waluta dostępne jest w 10 walutach: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK. 
 • Czy konto bankowe jest za darmo?

  Otwarcie i prowadzenie konta firmowego BIZnest Konto jest bezwarunkowo darmowe. Nie określamy minimalnej kwoty, jaką musisz wpłacać na konto, nie musisz dokonywać określonej wysokości płatności kartą płatniczą oraz nie musisz mieć określonej kwoty na koncie – gwarantujemy bezwarunkowe 0 zł, dzięki czemu prowadzisz darmowo konto w banku.
 • Czy mogę mieć konto bez karty płatniczej?

  Możesz w pełni korzystać z rachunku prowadzonego w Nest Banku, bez konieczności posiadania karty płatniczej. Pamiętaj, że za wydanie i użytkowanie jednej karty nie pobieramy opłat. Możesz ją zamówić w każdej chwili – wystarczy, że zadzwonisz na Infolinie lub udasz się do naszej placówki Nest Bank SA.
 • Czy mogę założyć konto firmowe bez konta osobistego?

  Konto firmowe założysz bez konieczności otwierania konta osobistego.
 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. 
 • Jak otworzyć konto firmowe?

  Aby otworzyć konto w Nest Banku złóż wniosek dostępny na stronie internetowej, a następnie wybierz wygodną dla siebie formę zawarcia umowy:
  • wykonanie przelewu autoryzacyjnego (opcja dostępna dla posiadaczy konta z listy banków dostępnych we wniosku),
  • podpisanie umowy w wybranej przez Ciebie placówce banku.
 • Jak wykonać przelew do Urzędu Skarbowego?

  Przelew do Urzędu Skarbowego możesz wykonać korzystając z Bankowości mobilnej lub internetowej. W obu przypadkach przelew podatku można zrealizować wybierając w menu Płatności > Wykonaj przelew > Podatkowy.

  Od 1 stycznia 2020 r, płatności podatków PIT, CIT lub VAT, musisz dokonać na swój indywidualny rachunek podatkowy.

  Numer indywidualnego rachunku podatkowego możesz sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego/ lub w urzędzie skarbowym.

  Pamiętaj:
  Aby dokonać płatności na indywidualny rachunek podatkowy wybierz w polu „symbol formularza” dokładny symbol podatku PIT, CIT, VAT.

  W polu „nazwa podatnika” wpisz imię i nazwisko lub nazwę firmy, za którą opłacasz podatek PIT, CIT, VAT.

  W Polu „Numer Rachunku” wpisz numer indywidualnego rachunku podatkowego osoby lub firmy, za którą opłacasz podatek PIT, CIT, VAT.

 • Jak wykonać przelew do ZUS?

  Przelew do ZUS ze swojego konta online możesz wykonać po zalogowaniu do bankowości internetowej lub mobilnej.
  • Bankowość mobilna – przejdź do ekranu „Operacje”, a następnie wybierz odpowiednią ikonę („Przelew dowolny”).
  • Bankowość internetowa – przejdź do zakładki „Wykonaj operację” oraz kliknij odpowiednią ikonę („Przelew dowolny”).
 • Jakie dane potrzebuję do otworzenia konta firmowego?

  Jeśli chcesz otworzyć rachunek firmowy w Nest Banku wystarczy, że posiadasz ważny dowód osobisty (polski) lub paszport oraz dane Twojej firmy, takie jak: nazwa firmy, NIP, REGON, data założenia, branża, kod PKD, adres siedziby oraz numer telefonu i e-mail. Jeżeli posiadasz dowód osobisty wydany przez kraj Unii Europejskiej, a nie posiadasz paszportu, konto firmowe możesz otworzyć wyłącznie w oddziale banku (nie dotyczy placówek partnerskich).
 • Kto może założyć konto firmowe?

  Konto firmowe w Nest Banku może założyć osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, spółka prawa handlowego oraz inne podmioty posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i będące Rezydentem w świetle ustawy z dnia 27.07.2002 r. Prawo dewizowe (Dz.U. 2002 Nr 141, poz 1178 ze zm.).