Konta oszczędnościowe

 • Jak założyć konto oszczędnościowe?

  Aby założyć konto oszczędnościowe w Nest Banku, wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta osobistego zaznaczysz opcję uruchomienia konta oszczędnościowego.

  A jeżeli jesteś już naszym klientem i posiadasz konto osobiste w Nest Banku?
  • Możesz złożyć wniosek w bankowości internetowej lub mobilnej. 
  • Konto Oszczędnościowe założysz również dzwoniąc na naszą Infolinię (+48 22 438 41 41).
 • Jak założyć konto lokacyjne?

  Aby założyć konto lokacyjne w Nest Banku, wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta firmowego zaznaczysz opcję udostępnienia konta lokacyjnego. Jeśli wnioskując o konto firmowe nie zaznaczyłeś tej opcji wystarczy, że zadzwonisz na naszą Infolinię (+48 22 438 41 41).

  Konsultant po weryfikacji Twojej tożsamości przyjmie dyspozycję otwarcia konta lokacyjnego. Infolinia Nest Banku działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00.

 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.

 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

 • Czy przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego na inne konto w Nest Banku jest bezpłatny

  Każdy kolejny przelew kosztuje 9 zł. Ponadto za każdy krajowy przelew do innego banku zapłacisz 10 zł.
   
 • Czy przelew z konta lokacyjnego na konto bieżące jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu, wykonywany z konta lokacyjnego na inne konto w Nest Banku jest bezpłatny (dotyczy również założenia lokaty terminowej z konta lokacyjnego), każdy kolejny przelew kosztuje 10 zł. Za każdy przelew krajowy zewnętrzny do innego banku zapłacisz 10 zł.
 • Czym różni się konto lokacyjne od lokaty terminowej?

  Konto lokacyjne to propozycja dla osób, dla których liczy się swobodny dostęp do oszczędności. Konto lokacyjne BIZnest Oszczędności umożliwia wypłatę środków w każdej chwili bez utraty odsetek. Lokaty w Nest Banku przeznaczone są dla osób ceniących sobie stabilny, długoterminowy zysk.

  Wybierając BIZnest Lokatę o stałym oprocentowaniu masz pewność, że oprocentowanie Twoich oszczędności nie ulegnie zmianie przez cały okres jej trwania.

 • Czym różni się konto oszczędnościowe od lokaty terminowej?

  Konto oszczędnościowe to propozycja dla osób, dla których liczy się swobodny dostęp do oszczędności. Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności umożliwia wypłatę środków w każdej chwili bez utraty odsetek.

  Lokaty przeznaczone są dla osób ceniących sobie stabilny, długoterminowy zysk. Wybierając lokatę terminową o stałym oprocentowaniu masz pewność, że oprocentowanie Twoich oszczędności nie ulegnie zmianie przez cały okres jej trwania.
 • Czy muszę dokonywać regularnych wpłat na na konto oszczędnościowe?

  Nie musisz dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zarabiają na siebie już od pierwszej wpłaconej złotówki.
 • Czy muszę dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe?

  Nie musisz dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zarabiają na siebie już od pierwszej wpłaconej złotówki.