Lokaty

 

Osobiste konta oszczędnościowe

 • Jak założyć konto oszczędnościowe?

  Jeśli dopiero chcesz zostać naszym klientem wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta osobistego zaznaczysz opcję uruchomienia konta oszczędnościowego.

  Jeśli jesteś już naszym klientem wniosek o konto oszczędnościowe znajdziesz w swojej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. W tym celu należy wejść w zakładkę Oszczędności i wybrać "+Nowe Konto".
 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.

 • Czy przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego na inne konto w Nest Banku jest bezpłatny (dotyczy również założenia lokaty terminowej z konta oszczędnościowego). 

  Każdy kolejny przelew płatny jest zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Ponadto za każdy krajowy przelew z konta oszczędnościowego do innego banku również poniesiesz opłatę zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji
   
 • Czym różni się konto oszczędnościowe od lokaty terminowej?

  Konto oszczędnościowe to propozycja dla osób, dla których liczy się swobodny dostęp do oszczędności. Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności umożliwia wypłatę środków w każdej chwili bez utraty odsetek.

  Lokaty przeznaczone są dla osób ceniących sobie stabilny, długoterminowy zysk. Wybierając lokatę terminową o stałym oprocentowaniu masz pewność, że oprocentowanie Twoich oszczędności nie ulegnie zmianie przez cały okres jej trwania.
 • Czy muszę dokonywać regularnych wpłat na na konto oszczędnościowe?

  Nie musisz dokonywać regularnych wpłat na konto oszczędnościowe. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zarabiają na siebie już od pierwszej wpłaconej złotówki.
 

Nest Rodzinne Oszczędności

 

Nest Skarbonka

 • Jak założyć Skarbonkę?

  Wystarczy, że zalogujesz się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i z zakładki „Oszczędności” wybierzesz opcję „Nowy Cel”. Następnie zdefiniujesz na co, ile i jak szybko chcesz uzbierać. Operację otwarcia konta zatwierdzisz kodem sms lub za pomocą autoryzacji mobilnej.
 • Czy na każdym z celów oszczędnościowych obowiązuje mnie osobny limit 10 tys. zł, by móc skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

  Oprocentowanie promocyjne dotyczy wszystkich Twoich celów oszczędnościowych łącznie. Oznacza to, że jeśli posiadasz kilka celów oszczędnościowych na sumę przewyższającą 10 tys. zł wartość wszystkich zgromadzonych środków będzie oprocentowana oprocentowaniem standardowym wynikającym z Tabeli Opłat i Prowizji.
 • Czy przelew z konta Nest Skarbonka na Nest Konto jest za darmo?

  Pierwszy przelew w miesiącu wykonany z konta oszczędnościowego skarbonka na inne konto prowadzone w Nest Banku jest bezpłatny. Każdy kolejny przelew ze skarbonki płatny jest zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Ponadto za każdy krajowy przelew do innego banku również poniesiesz opłatę zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji.

 • Ile celów oszczędnościowych mogę utworzyć?

  Możesz utworzyć maksymalnie 20 celów.
 • Czy mogę dowolnie zdefiniować cele?

  Tak. Ty najlepiej wiesz na co chcesz odkładać pieniądze, więc sam definiujesz ile celów chcesz zgromadzić oraz jaką kwotą będziesz je zasilać. Możesz również nadać własną nazwę i wybrać grafikę (ikonę) dla każdego celu.
 • Jak działa kalkulator celu?

  Z kalkulatorem celu stworzysz swój plan oszczędzania. Zaczynasz od wpisania kwoty jaką chcesz odłożyć oraz wyznaczenia terminu w jakim chcesz zrealizować swój plan. Możesz od razu zasilić swój cel dowolną kwotą (wkład początkowy) lub zacząć oszczędzanie od 0 zł. Kalkulator pokaże Ci ile miesięcznie powinieneś odłożyć, aby zrealizować swój cel.

 • Gdzie zobaczę naliczone odsetki?

  Odsetki liczone są od całości środków zgromadzonych na koncie  Nest Skarbonka (wszystkie cele). Po zakończeniu miesiąca odsetki zostaną wpłacone na konto Nest Skarbonka i udostępnione pod kategorią Wolne środki. Wówczas możesz zasilić nimi wybrany przez siebie cel.

 • Czy moje pieniądze są bezpieczne?

  Środki zgromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank SA są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z Ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

  Szczegółowe informację znajdziesz tutaj.