23.10.2020

Jak płacić BLIKIEM w sklepach stacjonarnych i w Internecie? To proste i bezpieczne!

W pierwszej  połowie 2020 roku wykonano ponad 190 mln transakcji BLIKIEM. Z pewnością większość z nas słyszała o tej metodzie płatności. Jeżeli jeszcze nie znasz BLIKA lub do tej pory z niego nie korzystałeś to musisz wiedzieć, że jest to naprawdę proste, szybkie i bezpieczne.

Co to jest Blik?

BLIK jest sposobem płatności, z którego możesz skorzystać jeśli posiadasz aplikację mobilną swojego banku.  Umożliwia on płacenie za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, a także dokonanie wpłaty lub wypłaty w bankomacie. Może z niego korzystać każdy, kto posiada konto w banku, który oferuje BLIKA. Na liście banków posiadających tę usługę znajduje się m.in. Nest Bank.

Jak zacząć korzystać z BLIKA?

Jeżeli posiadasz konto w Nest Banku i masz zainstalowaną aplikację mobilną to nie musisz aktywować BLIKA, jest on dostępny zawsze po zalogowaniu.
Jeżeli nie posiadasz aplikacji mobilnej swojego banku to musisz ją  pobrać z App Store lub Google Play, a następnie aktywować dostęp do bankowości mobilnej. Aby dowiedzieć  się jak aktywować bankowość mobilną Nest Banku wejdź na stronę bankowości mobilnej Nest Banku

Gdzie można zapłacić blikiem?

 • W sklepach stacjonarnych

 • W sklepach internetowych
Ponadto za pomocą BLIKA możesz również wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu.

Jak płacić blikiem w sklepie stacjonarnym?

Upewnij się, że w danym sklepie możesz zapłacić BLIKIEM. Następnie poinformuj sprzedawcę, że chcesz zapłacić w ten sposób lub wybierz taką opcję na kasie samoobsługowej.

Następnie:
 • Zaloguj się i kliknij "POKAŻ KOD BLIK" lub skorzystaj z widgetu znajdującego się na ekranie głównym "KOD BLIK".
 • Wpisz kod BLIK w terminalu
 • Na ekranie telefonu wyświetli Ci się podsumowanie transakcji w aplikacji mobilnej. Jeżeli jest ono poprawne, kliknij OK, a następnie potwierdź transakcję swoim PINem.
 • Na ekranie telefonu wyświetli się komunikat: transakcja została zrealizowana.

Jak zapłacić Blikiem w sklepie internetowym?


Podczas zakupów internetowych wybierz sposób płatności BLIK.
Następnie:
 • Przejdź do aplikacji mobilnej i wygeneruj kod BLIK.
 • Wprowadź 6-cyfrowy kod BLIK podczas płatności w sklepie internetowym.
 • Potwierdź płatność swoim PINem w aplikacji mobilnej.
 • Na ekranie telefonu wyświetli się komunikat: transakcja została zrealizowana.
 
Jak wypłacić pieniądze blikiem z bankomatu?

Upewnij się czy dany bankomat obsługuje wpłaty i wypłaty BLIKIEM. Bankomaty realizujące transakcje BLIK są oznaczone charakterystyczną ikonką BLIK. Rozpoczynając wypłatę lub wpłatę w bankomacie wybierz opcję BLIK.
Następnie:
 • Przejdź do aplikacji mobilnej banku i wygeneruj kod BLIK.
 • Wprowadź 6-cyfrowy kod BLIK w bankomacie.
 • Potwierdź płatność swoim PINem w aplikacji mobilnej.
 
Czy blik jest darmowy?

Korzystając z BLIKA w Nest Banku nie poniesiesz dodatkowych opłat za płatność w internecie i sklepach stacjonarnych ani za wypłaty w bankomatach.

Czy płatność blikiem jest bezpieczna?

Usługi bankowe, w tym również BLIK posiadają szereg niezbędnych zabezpieczeń. W aplikacji Nest Banku zastosowano specjalne środki bezpieczeństwa taki jak:
 • Weryfikacja osoby, która aktywuje aplikację mobilną banku, aby przypisać ją do odpowiedniego rachunku bankowego.
 • Aby uzyskać dostęp do aplikacji mobilnej użytkownik musi nie tylko podać kod PIN i awatara lub odcisk palca lub Face ID.
 • Kod BLIK jest generowany i zarządzany centralnie przez Polski Standard Płatności, operatora BLIKA. Zapewnia to unikalność jednorazowego kodu, który jest przypisany do użytkownika. Ten kod jest ważny tylko przez dwie minuty.
 • BLIK, jako usługa nie przechowuje żadnych danych użytkownika, które mogłyby zostać wykradzione, przechwycone i wykorzystane w innej transakcji.
 • Akceptacja płatności następuje w aplikacji mobilnej poprzez podanie kodu PIN. Na ekranie potwierdzającym transakcje otrzymasz jej krótkie podsumowanie zawierające m.in. nazwę sklepu oraz kwotę.
Nadal zastanawiasz się czy warto korzystać z BLIKA?

BLIK to nie tylko szybkie i wygodne płatności. Korzystając z niego masz dostęp do wyjątkowych promocji i akcji specjalnych. Dzięki nim możesz uzyskać np. zniżki do sklepów czy rejestracji. Informacje o najnowszych promocjach znajdziesz na stronie: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/uslugi/blik
Kontakt dla mediów
Ciastko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności