26.07.2019

Lubimy pomagać

Pies towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Popularne stwierdzenie „pies najlepszym przyjacielem człowieka” nie jest tylko pustym sloganem – psy to naprawdę niezrównani przyjaciele, którzy nigdy nie zawodzą i dają ogrom szczęścia. My to wiemy, więc staramy się dbać o naszych czworonożnych przyjaciół na różne sposoby!

Na początku roku nasi pracownicy zorganizowali dwie zbiórki pieniędzy na rzecz schroniska dla bezdomnych psów ''Ciapek'' w Hajnówce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu za zebrane pieniądze zakupili prawie tonę artykułów, w tym: 150 kg makaronu, 150 kg ryżu, 147 kg suchej karmy, 235 kg mokrej karmy, 160 kiełbas dla psów o wadze 176 kg, 300 wędzonych kurzych łapek, 40 litrów płynu do naczyń, 25 litrów płynu do mycia podłóg, 40 litrów płynu do dezynfekcji oraz smycze, zabawki, przysmaki i drukarkę.

Psom w schronisku brakuje również miłości i uwagi człowieka, a także wolności, dlatego pracownicy Nest Banku odwiedzają je i bawią się z nimi, przytulają oraz wyprowadzają na długie spacery. Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy angażują się w takie działania!

W Nest Banku dbamy również o psy zamieszkujące w okolicy Centrali w Gdańsku. Przy wejściu do niej znajdują się miski dla spragnionych czworonogów.