Współpraca


Sieć franczyzowa Nest Banku

Otwórz własną, przytulną Placówkę Partnerską i zacznij sprzedawać. To się opłaca! Tania franczyza to dobry pomysł na biznes.

Dołącz do nas
Wprowadź imię i nazwisko
Wprowadź nazwę firmy
Wprowadź poprawny adres e-mail
Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawny NIP
Wprowadź miasto
Klauzula informacja dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą Pobierz plik
Klauzula informacyjna dla osób kontaktowych kontrahenta Pobierz plik
Prosimy o wyrażenie zgody

Co od nas otrzymasz?

 • Produkty z dobrą prowizją.
 • Brak zakazu konkurencji. Możesz prowadzić również inne finansowe placówki franczyzowe i agencyjne.
 • Pełny proces mobilny. Produkty banku możesz sprzedawać nie tylko w placówce partnerskiej, ale również poza nią.
 • Możliwość sprzedaży w placówce produktów innych firm.
 • Budżet marketingowy na start.
 • Opłata wstępna do negocjacji. Ustalamy ją wspólnie, ponieważ chcemy dbać o nasze dobre relacje.
 • Ciepły, przyjazny wystrój placówek. Jasne i pogodne wnętrza sprzyjają dobrym kontaktom klientów z doradcami.
 • Szkolenia produktowe tradycyjne oraz online.
 • Dostęp do platformy szkoleniowej.
 • Możliwość kreowania standardów współpracy poprzez Radę Partnerów.

Nasze placówki

Placówki franczyzowe są wizytówką Nest Banku, między innymi dzięki niepowtarzalnemu charakterowi, wyróżniają się w polskim sektorze finansowym. Można tam porozmawiać o finansach, popijając - jakżeby inaczej - doskonałe kakao, bo swoim wystrojem i panującą w nich atmosferą przypominają kawiarnię, gdzie miło spędza się czas.

Standardy i wymogi lokalu

Nasze placówki zapraszają do środka, przyciągają swoim ciepłym wystrojem.
Poznaj nasze standardy

Jak wygląda proces nawiązania współpracy

Cały proces to tylko 8 kroków:

 1. Weryfikacja kandydata na partnera.
 2. Spotkanie informacyjne.
 3. Akceptacja lokalizacji.
 4. Podpisamnie umowy partnerskiej.
 5. Akceptacja lokalu.
 6. Szkolenia produktowe.
 7. Odbiór placówki franczyzowej.
 8. Rozpoczęcie sprzedaży.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy dopuszczalne jest finansowanie całości inwestycji kredytem bankowym?

  Nie udzielamy kredytu na otwarcie placówki.
 • Czy franczyza to dobry pomysł na własny biznes?

  Franczyza to bardzo dobry pomysł na biznes, zwłaszcza gdy po raz pierwszy myślisz o czymś własnym, a rozkręcenie firmy od zera nie wydaje Ci się takie oczywiste. Dzięki franczyzie Nest Banku stajesz się właścicielem firmy, której prowadzenie jest proste, bo odbywa się w oparciu o standardy wypracowane przez dużą, sprawdzoną markę. To współpraca, dająca obustronne korzyści. Franczyza bankowa zaliczana jest do najlepiej ocenianych, gdyż posiada zabezpieczenia przed utratą płynności finansowej, a do takich właśnie zalicza się franczyza Nest Banku.
 • Czy jest zakaz konkurencji?

  Nie ograniczamy naszych Partnerów w prowadzeniu innych przedsiębiorstw, również finansowych. Zakaz konkurencji obowiązuje tylko na terenie naszej placówki partnerskiej.
 • Czy partner musi być właścicielem lokalu?

  Nie. Możesz także tylko go wynajmować.
 • Czy szkolenia są płatne?

  Zarówno szkolenia wstępne, jak i dostęp do platformy e-learningowej są bezpłatne. Przyjeżdżając do Gdańska na szkolenie, płacisz tylko za dojazd i zakwaterowanie.
 • Czy występują różnice produktowe pomiędzy placówkami terenowymi, a placówkami partnerskimi?

  Nie, ponieważ cena produktów sprzedawanych w placówkach partnerskich jest taka sama jak w placówkach terenowych banku.
 • Franczyza banku - co to jest?

  Franczyza bankowa to biznesowa współpraca partnerska pomiędzy franczyzodawcą, a franczyzobiorcą. Jej zasady reguluje umowa partnerska. Zgodnie z umową partner sprzedaje produkty banku pod jego marką, korzystając przy tym z jego wiedzy marketingowej, i wnosi za to ustaloną opłatę.
 • Gdzie można otwierać placówki partnerskie?

  Placówki partnerskie otwieramy w dowolnych miejscach w całej Polsce. Najbardziej zależy nam na miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców, a propozycje z mniejszych miejscowości rozpatrujemy indywidualnie. Chcemy, aby placówka nie sąsiadowała z naszą placówką terenową lub inną placówką partnerską. Bliskość placówek konkurencyjnych sieci franczyzowych będzie dużym atutem.
 • Jak długo trwa otwarcie placówki partnerskiej?

  Jesteśmy dobrze przygotowani, dlatego placówki partnerskie są gotowe w około 4 tygodnie. Nasz rekord to tylko 2 tygodnie.
 • Jak wygląda proces przystąpienia do systemu partnerskiego?

  Najpierw przechodzisz weryfikację. Następnie, jeśli zaakceptujemy proponowany lokal i jego lokalizację, podpisujemy wspólnie umowę partnerską. Wtedy ruszają prace nad adaptacją lokalu oraz prowadzone są szkolenia. Na końcu odbywa się odbiór placówki partnerskiej i wydanie zezwolenia na prowadzenie sprzedaży.
 • Jakie są koszty związane z otwarciem placówki?

  Wiele osób myśli franczyza banku... koszt musi być ogromny! A tymczasem średni koszt otwarcia placówki naszego banku to 1300–1400 zł za m2. Całkowity koszt oscyluje w okolicach 55 tys. zł, a w kwocie tej zmieści się wszystko: zakup mebli, oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego, sprzętu elektronicznego, a także remont lokalu.
 • Jakie warunki powinien spełniać lokal?

  Z naszego doświadczenia wynika, że placówka partnerska powinna mieć około 35–40 m2, w tym 30 m2 przeznaczone na salę obsługi, z dużą witryną i wejściem od jednej z głównych ulic w mieście. Sąsiedztwo innych banków jest mile widziane.
 • Na czym polega proces mobilny? Jakie są jego korzyści względem konkurencji?

  Korzyści są ogromne, ponieważ proces mobilny pozwala na obsługę klientów poza placówką partnerską. To bezkonkurencyjna zaleta.
 • Placówka terenowa definicja

  To miejsce obsługi klientów, którego właścicielem jest bank.
 • Placówka Partnerska banku co to jest?

  Placówka Partnerska to lokal należący do franczyzobiorcy, którego wystrój jest zgodny z ustaloną wizualizacją banku. 
 • W jaki sposób bank gwarantuje bezpieczeństwo placówki?

  Wybór lokalu należy do Ciebie, podobnie jak zapewnienie mu ochrony. Podpisujesz umowę z firmą ochroniarską, zakładasz system alarmowy oraz wykupujesz ubezpieczenie na wypadek włamania i kradzieży.
 • Z jakich szkoleń będzie można korzystać i jak długo one trwają?

  Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się z naszymi partnerami. Otrzymasz dostęp do szkoleń e-learningowych na specjalnej Platformie Szkoleniowej dostępnej w Internecie. Dodatkowo weźmiesz udział w 5-dniowych szkoleniach wstępnych, przygotowujących do prowadzenia placówki. Na szkolenia zaprosimy Ciebie i Twój zespół do naszej głównej siedziby w Gdańsku. Dodatkowo masz możliwość korzystania ze szkoleń produktowych i rozwojowych.
 

Aktualności

10.02.2020

Jesteś zainteresowany otwarciem Placówki Partnerskiej Nest Banku? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który wyjaśni dlaczego warto!

18.10.2019

Nest Bank na Targach Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

01.10.2017

Nest Bank na największych Targach w środkowowschodniej Europie systemów franczyzowych

Opinie partnerów

Grupa Finansowa ECF

„Znaliśmy się wcześniej z zespołem Jacka Biskupa – wyjaśnia Michał Jachimowicz. – Kiedy ruszyli z nowym projektem placówek partnerskich, było dla nas jasne, że powinniśmy tam być. Grzegorz Brzozowski dodaje: – To bardzo ekscytujące wyzwanie budować coś od zera, brać udział w tworzeniu nowej sieci franczyzowej banku – mówi. – To duże wyzwanie, ale absolutnie do zrobienia, kiedy działa się z ludźmi, którym się ufa, którzy znają się na swojej pracy i robią to z wielką pasją.”

Anna Adamczuk-Czajka prowadzi trzy placówki Nest Banku,

„W Zamościu, Chełmie i Garwolinie. Startowała w lipcu, kiedy nie wiadomo było jeszcze jak będzie nazywał się nowy bank i co zaoferuje rynkowi. – Ktoś mógłby pomyśleć, że kupiliśmy kota w worku, bo działalność rozpoczynaliśmy bez szyldu i z ofertą, nad którą jeszcze pracowała centrala, ale to kwestia zaufania do ludzi. Z zespołem Jacka Biskupa znamy się ponad sześć lat. Ci ludzie nigdy nie nadużyli naszego zaufania, nigdy nas nie zawiedli. Kiedy powiedzieli, że będą robić nowy bank i zapraszają nas do współpracy, wiedziałam, że w to wejdziemy.”

Aneta Kopij, mówi,

„że z satysfakcją obserwuje rosnącą sprzedaż, zwłaszcza że Nest Bank intensywnie wspiera jej działania marketingowe na lokalnym rynku. – Otrzymujemy banery, bilbordy, ulotki i wizytówki – dodaje. Franczyzodawca motywuje nas również konkursami, w których nagrodami są egzotyczne wycieczki. Największym hitem jest jednak pakiet startowy.” 

Michał Sobota, mówi

"początki były trudne, ale placówka dość szybko weszła na obroty. Wystartowałem niemal równocześnie z ogólnopolską kampanią Nest Banku, więc obserwowałem, jak rośnie świadomość naszej marki"

Pakiet startowy chwali również Dorota Wrzesińska

"Zaledwie kilka miesięcy po starcie nowej marki partnerzy Nest Banku dysponują najlepszym na rynku produktem. – Jako przedsiębiorca cieszę się również, że Nest Bank nie czekał, aż nowa marka sama utrwali się w świadomości klientów i uruchomił ogólnopolską kampanię marketingową. Obserwujemy już pierwsze efekty tej kampanii, kiedy do placówek spontanicznie zaglądają klienci, którzy zobaczyli reklamę w telewizji."

Inne formy współpracy

Pośrednicy Lokalni
Oferta współpracy bezpośrednio z oddziałem Banku dla podmiotów świadczących usługi związane z pośrednictwem finansowym.
Pośrednicy Finansowi
Oferta współpracy z Bankiem na zasadach pośrednictwa finansowego.
Przedsiębiorcy polecający
Oferta dla firm niezwiązanych bezpośrednio ze świadczeniem usług pośrednictwa finansowego.