Nest Bank

Bezpieczna bankowość dla rodzin i mikroprzedsiębiorców

O marce

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Oferuje bezpieczne, stabilne i przejrzyste produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.  
W Nest Banku wierzymy, że uczciwe produkty finansowe, na których zawsze można polegać, zapewnią naszym klientom i ich bliskim spokój oraz poczucie bezpieczeństwa, których potrzebuje każda rodzina. Tworząc ofertę bazujemy na bezpośrednich rozmowach z klientami i naszych wieloletnich doświadczeniach.

Chcemy być dla naszych klientów realnym wsparciem w codziennym życiu. Dlatego wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym mogą oni bezpiecznie i spokojnie gospodarować swoimi finansami. Zgodnie z filozofią banku bliskiego ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. Dzięki temu jest dostępny wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci. 

Jako jedni z pierwszych w Polsce udostępniliśmy płatności Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay oraz otworzyliśmy się na innowacyjne rozwiązania dostarczane przez rynek fintech. Naszą misją jest dostarczanie i promowanie najnowocześniejszych rozwiązań bankowych w służbie polskim rodzinom i ich finansom. Dzięki temu jesteśmy dostępni wszędzie tam, gdzie potrzebują nas klienci. Aby być jeszcze bliżej Twoich spraw, otworzyliśmy już kilkaset kameralnych, sprzyjających rozmowie placówek w całej Polsce.

Zarząd

 • Marek Kulczycki
  Marek Kulczycki
  Prezes Zarządu
 • Piotr Kowynia
  Piotr Kowynia
  Pierwszy Wiceprezes Zarządu, Pion Ryzyka
 • Agnieszka Porębska-Kość
  Agnieszka Porębska-Kość
  Członek Zarządu, Pion Rozwoju Produktów i Sprzedaży
 • Karolina Mitraszewska
  Karolina Mitraszewska
  Członek Zarządu, Pion Operacji, Logistyki, Transformacji i IT
 • Janusz Mieloszyk
  Członek Zarządu, Pion Finansowy

Rada Nadzorcza

 • Jacek Kseń
  Przewodniczący Rady Nadzorczej
 • Piotr Henryk Stępniak
  Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
 • Jamal Ismayilov
  Członek Rady Nadzorczej
 • Tod Kersten
  Członek Rady Nadzorczej
 • Błażej Kochański
  Członek Rady Nadzorczej

Nagrody

Forbes World’s Best Banks 2020
Lider rankingu World’s Best Banks 2020 organizowanym przez magazyn Forbes (USA).
 
Bankier Konto Firmowe 2019
Lider rankingów Bankier.pl 2019 w kategorii konto firmowe
 
Bankier Konto Osobiste 2019
Lider rankingów Bankier.pl 2019 w kategorii konto osobiste
 
Złoty Bankier 2020
Wyróżnienie w kategorii Bezpieczny Bank – najlepsze praktyki.
Transform Awards Europe 2017
Zwycięzca w kategorii Najlepszy rebranding korporacji po fuzji/przejęciu.
IPRA Golden World Awards 2017
Złota statuetka w jednym z największych konkursów PR w Europie Zachodniej.
Road Safety Partner 2017
Wyróżnienie za najlepszą kampanię społeczną "Superfotelik" promującą bezpieczny przewóz dzieci w samochodzie.
Dobra Marka 2017
Jakość, Zaufanie, Renoma - nagroda dla najbardziej innowacyjnych, rozwijających się i rozpoznawalnych marek na polskim rynku.
REBRAND 100® Global Awards
Zwycięzca w kategorii Najlepsza kompleksowa transformacji marki.

Historia Nest Banku

Nasz bank został założony w 1995 r. pod nazwą WestLB Polska S.A. W 2010 r. zmieniono nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A., a w lipcu 2013 r. miała miejsce fuzja z FM Bank S.A. w wyniku czego bank kontynuował swoją działalność używając nazwy FM Bank PBP S.A. 

Do fuzji bank skupiał się przede wszystkim na obsłudze samorządów oraz średnich i dużych przedsiębiorstw. W związku ze zmianą modelu biznesowego, po 2013 r. bank rozwijał się pod dwiema markami: BiZ Bank, która była dedykowana dla klientów prowadzących działalność gospodarczą i Bank Smart skierowaną do klientów indywidualnych.

Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynkowym bank w listopadzie 2016 r. dokonał rebrandingu i rozpoczął oferowanie swoich produktów pod nową nazwą Nest Bank, dokonując jednocześnie zmiany nazwy prawnej. Obecnie Nest Bank S.A. kieruje swoje produkty zarówno do klientów indywidulanych jak i mikroprzedsiębiorców.
niebieskie logo nest banku

Akcjonariusze

AnaCap Financial Partners LLP
http://www.anacapfp.com

Fundusz private equity AnaCap to jeden z największych i najbardziej doświadczonych inwestorów private equity działających w europejskim sektorze usług finansowych. W ostatniej dekadzie AnaCap dokonał szeregu udanych inwestycji, w tym czterech w instytucje bankowe: Aldermore, który z powodzeniem zadebiutował w lutym 2015 r. na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, uzyskując kapitalizację na poziomie ok. 1 mld GBP, Equa bank w Czechach, MeDirect w Belgii oraz MedBank na Malcie.
AnaCap zarządza funduszami o wartości 2,9 mld EUR, pochodzącymi od renomowanych, globalnych inwestorów. Strategia AnaCap opiera się na wysoce wyspecjalizowanym i analitycznym podejściu w wyszukiwaniu innowacyjnych przedsiębiorstw w atrakcyjnych niszach rynkowych. Rolą AnaCap jest zapewnienie silnego, zmotywowanego zespołu kierowniczego, zaplecza kapitałowego, ukierunkowania strategicznego oraz doświadczenia operacyjnego, pozwalających budować efektywne i skalowalne przedsiębiorstwo.
 

Raporty finansowe

 
Adekwatność kapitałowa
Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie wymogów ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych, zmieniające rozporządzenie (UE) nr 648/2012 oraz Uchwały nr 385/2008 Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 17 grudnia 2008 r. w sprawie szczególnych zasad i sposobu ogłaszania przez banki informacji o charakterze jakościowym i ilościowym dotyczących adekwatności kapitałowej oraz zakresu informacji podlegających ogłaszaniu, wraz z późniejszymi zmianami, Nest Bank udostępnia informacje dotyczące adekwatności kapitałowej, zgodnie z powstałą w tym celu polityką informacyjną:

Polityka informacyjna Nest Bank SA w zakresie ujawniania informacji o charakterze jakościowym i ilościowym dotyczących adekwatności kapitałowej oraz zakresu informacji podlegających ujawnianiu w ramach III Filaru Nowej Umowy Kapitałowej.

Polityka informacyjna Nest Bank SA jest obecnie obowiązującą; dane prezentowane za lata ubiegłe zostały przygotowane na podstawie polityki obowiązującej na dzień sporządzenia poszczególnych informacji.

Jednocześnie informujemy, iż Polski Bank Przedsiębiorczości Spółka Akcyjna (poprzednio: WestLB Bank Polska SA) do dnia 1 grudnia 2010 roku był podmiotem zależnym od unijnego podmiotu dominującego w holdingu finansowym.